loader
7/24 Müşteri Hizmetleri 0850 222 0 420
Bizi Takip Edin
Rain Blog S.S.S

Yıllık su tüketim maliyetini hesapla

Ücretsiz Teklif Al

Teklif Formu

blog image Paylaş:

Su, insan hayatı ve varlığının, hatta her yaşam biçimi için en önemli değerlerden biridir. Su İzleme Günü, insanları bölgelerindeki su unsurlarının nasıl izleneceği konusunda bilgilendirmek için kurulmuştur. Günümüzde su kirliliği tüm dünya için ciddi bir sorundur ve her geçen yıl daha fazla artmaktadır.

Su İzleme Günü her yıl 18 Eylül’de gerçekleşmektedir.

Su İzleme Günü, su kirliliği sorunları konusunda farkındalık yaratmak ve insanları yerel su kaynaklarını denemek için dünyanın dört bir yanından insanlara ulaşan bir program olma niyetiyle 2003 yılında Amerika Temiz Su Vakfı tarafından oluşturulmuştur. Sonrasında, Dünya Su İzleme Mücadelesi Web Sitesi (www.monitorwater.org) dâhil olmak üzere çeşitli kaynaklar aracılığıyla paylaşılması amaçlanmıştır. Birçoğumuz musluktan çıkan suyu, temiz, mineralli ve sağlıklı olarak görüyoruz. Ama şebeke suları gerçekten ne kadar temiz ve güvenli? Çoğumuz musluk suyunun güvenli olduğunu düşünürken, bazı uzmanlar, şehir sularımızı içmemizi kesinlikle tavsiye etmiyorlar. Su izleme günü, suyunuzu takip ve kontrol etmenizi amaçlayan bir organizasyondur. Su şirketlerinden talep ederek sularınızı ücretsiz olarak test ettirebilir veya kendi satın aldığınız hazır test kitlerini kullanarak çeşme suyunuz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Su İzleme Günü’nde;

  • Musluklarınızdan akan suyu inceleyin ve mümkünse bir test cihazı ile kontrol edin.
  • Eğer kirli ise hem yetkililere bildirin.
  • Bir arıtma cihazı alarak evinizde temiz su olduğunu garanti edin, ailenizin sağlığını güvence altına alın.

Su kirliliği ciddi bir sorundur ve her geçen yıl daha fazla artmaktadır. Su kirliliği sorununun nasıl ele alınacağını ve nasıl önleneceğini öğrenmek son derece büyük önem taşımaktadır.

Temiz su kullandığınızdan emin olmak ve ailenizin sağlığını koruma almak için arıtma suyu kullanın. Rainwater Su Arıtma Sistemlerini incelemek için TIKLAYIN.