loader
7/24 Müşteri Hizmetleri 0850 222 0 420
Bizi Takip Edin
Rain Blog S.S.S

Yıllık su tüketim maliyetini hesapla

Ücretsiz Teklif Al

Teklif Formu

blog image Paylaş:

5 Haziran Dünya Çevre Günü’ne bu yıl Hindistan, “Plastik Kirliliğine Dur De!” teması altında toplanacak olan 2018 Dünya Çevre Günü’nün global sunucusu olarak hizmet verecektir. “Plastik Kirliliğine Dur De!” teması, zamanımızın büyük çevresel sorunlarından biriyle mücadele etmek için herkesin bir araya gelmesi için harekete geçme çağrısıdır.

Tema, doğal yerlere, yaşadığımız alanlara ve kendi sağlığımıza olan ağır kirlilik yükünü azaltmak hatta tamamen yok etmek için, günlük yaşamımızda nasıl değişiklikler yapabileceğimizi düşünmemize teşvik etmektedir. Plastik tüm yaşamımızda her kullanım alanımızda etken rol oynasa da, tek kullanımlık plastik üzerinde, pet su şişeler, pet içecekler gibi aşırı çevresel etkilere maruz kaldık.

“Plastik Kirliliğine Dur De”

Her yıl 5 Haziran’da Dünya Çevre Günü, dünya genelinde farklı temalarla kutlanmaktadır. İlk Dünya Çevre Günü 5 Haziran 1974’te kutlanmıştır. İlk kutlamalardan bu yana, dünya genelinde milyonlarca insan, ozon tabakasının, zehirli kimyasalların, çölleşmenin ve küresel ısınmanın artması gibi gittikçe çoğalan endişelerin etrafında farkındalık ve etki yaratmak için binlerce etkinliğe katılmıştır. Bu etkinlikler, sokak temizliğinden, vahşi yaşam suçlarına karşı eylemlere, ormanları yeniden düzenlemeye kadar birçok temaya uzanmaktadır.

Dünya Çevre Günü, acil çevre konularında harekete geçmek, tüketim alışkanlıklarımızı değiştirmek, ulusal ve uluslararası politikaları etkilemek için küresel bir platform haline gelmiştir.

Bu yıl “Plastik Kirliliğine Dur De” teması adı altında gerçekleşecek Dünya Çevre Günü, farkındalığı arttıracak ve hükümetleri, endüstrileri, toplulukları, bireyleri bir araya getirerek yaşanabilir bir hayat için alternatifleri araştırmaya teşvik edecek ve okyanusları kirleten, deniz yaşamına zarar veren, insan sağlığını tehdit eden tek kullanımlık plastiğin üretimini ve kullanımını acil olarak azaltmak için tasarlanan bir temadır.

Rainwater ailesi olarak her zaman plastik kullanımının özellikle pet su şişelerin insan sağlığına ne kadar zararlı olduğunu vurguladık ve çevreye de bir o kadar zarar verdiğine değindik. İlkelerimiz doğrultusunda sağlıktan yana olarak her daim sağlıklı ürünlere teşvik ettik. Her zaman insan sağlığı için, yaşanabilir bir hayat, temiz bir çevre için plastik kirliliğine dur diyoruz. Sen de “Plastik Kirliliğine Dur De!”