loader
7/24 Müşteri Hizmetleri 0850 222 0 420
Bizi Takip Edin
Rain Blog S.S.S

Yıllık su tüketim maliyetini hesapla

Ücretsiz Teklif Al

Teklif Formu

blog image Paylaş:

 

Ülkemizi ve Dünya’yı etkisi altına alan Corona virüs hayatımızı zorlaştırmaya devam etmekte. Peki, Covid-19’dan korunmanın en temel yolu nedir? Covid-19’dan korunmanın en önemli yolu sağlam bir bağışıklık sisteminden geçmektedir. Bağışıklık sistemini ve metabolizmamızı nasıl güçlendirebiliriz? Corona virüsüne bulaşmadan bu süreci nasıl atlatabiliriz diye düşünürken en büyük yaşam kaynağımız olan su içmeyi ihmal etmememiz gerekmektedir.

Alkali Su Tüketimi Corona Virüse Karşı Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

İnsan vücudunun günlük 2-2,5 litre suya ihtiyacı olduğu yıllardır süregelen çalışmalar sayesinde ortaya koyulmuş bir gerçektir. Normal şartlarda bir insanın ortalama 2-2,5 litre su tüketmesi gerektiğini belirten uzmanlar Covid-19 sürecinde bu oranın 2,5 litrenin üzerine çıkmasını gerektiğini belirtmişlerdir. Alkali su, pH oranı yüksek ve mineraller bakımından zengindir. Mineral bakımından zengin ve pH oranı yüksek su tüketimi günümüz hastalıklarına karşı bağışıklık sistemini güçlendirmeniz ve vücut direncini arttırmanız açısından önemlidir.

İçme Suyunda Corona Virüs Tehlikesi

Evinizde çay, kahve yapımında, yemek yapımında kullandığınız içme suyunuzun güvenilirliği özellikle bu dönemde fazlasıyla önem kazanmıştır. Evlerinize aldığınız hazır paketli sular ve şebeke suyu sizler ve sevdikleriniz için tehlike oluşturmaktadır. Şebeke suyu ve damacana su dış etkenlerden geçerek evimize, musluğumuza ulaştığı için arıtılmış su kadar güvenli değildir. Covid-19 virüsünün plastik yüzeylerde 72 saate kadar yaşayabildiği uzmanlar tarafından yapılan araştırmalar sonucu ortaya koyulmuştur. Çay demlerken, kahve yaparken, yemeklerimizi yaparken ve bebeklerimizin mamalarını hazırlarken de arıtmadan geçirilmiş, içerisinde herhangi virüs belirtisi bulunmayan arıtma cihazında arıtılmış mineralce zengin suyu kullanmanızı aileniz ve sevdiklerinizin sağlığı açısından önemlidir.

Corona Virüs İle Evinizde Mücadele Edin

Rainwater Su Arıtma Sistemleri cihazlarında NSF onaylı Paslanmaz 304 Çelik Tank suyunuzun hiçbir dış etken ile teması mümkün değildir. 12 litrelik su hacmi olan arıtma cihazında siz su tükettiğiniz sürece tankın içindeki su kendisini tazeler ve sürekli yeni arıtılmış su içme imkânı sağlar. Ayrıca BPA içermeyen ve bebek biberonu malzemesinden yapılan aktarma elemanları ile suyu güvenle musluğunuza aktararak sağlıklı suyun tadını çıkarabilirsiniz.

Dünya çapında, tezgâh altı su arıtma sistemleri arasında en az yer kaplayan, filtrelerinizi kendiniz değiştirebileceğiniz 8,5 pH seviyesinde alkali su sunan cihazlar ile TANIŞIN.