loader
7/24 Müşteri Hizmetleri 0850 222 0 420
Bizi Takip Edin
Rain Blog S.S.S

Yıllık su tüketim maliyetini hesapla

Ücretsiz Teklif Al

Teklif Formu

blog image Paylaş:

“Arıtma cihazı” almadan önce “Arıtma cihazları suyu nasıl arıtır?, Arıtma cihazlarındaki filtreleme sistemi nedir?, Arıtma cihazları hangi özelliklere sahiptir?” bilmek gerekir. Su arıtma cihazları farklı filtre sistemleri içerir. Arıtma cihazına sahip olmadan önce mevcut ihtiyacınızı hangi ürün karşılıyor çok iyi bilmeniz gerekir.

Bir sürü mineral suyun içinde doğal olarak bulunur ve insan vücudu için bu mineraller önemlidir. İyi bir arıtma cihazı, aşırı tuzları, asılı parçacıkları, kimyasalları ve mikropları yok eder. Arıtma cihazı, suyun içindeki gerekli vitaminleri ve mineralleri korur. Günümüzde su arıtma endüstrisinde çok sayıda üretici firma vardır. Bu firmaların hangisinin iyi olduğu, hangisinin iyi olmadığı, hangi standartların karşılandığı konusunda detaylıca araştırma yapmak gerekir.

Arıtma Cihazı

“Arıtma cihazı” şimdi her mutfağın önemli bir parçası haline geldi. Arıtma cihazı, çeşitli koşullar altında suyun temizlenmesi ve geliştirilmesi için çeşitli işlemler sağlayarak suyunuzu arıtır. Arıtma cihazı size içme, pişirme, temizlik suyu gibi çeşitli alanlarda kullanmak için sağlıklı su sunar.

Hem arıtma cihazları hem de su arıtma filtreleri aynı mekanik prensiple çalışır. Arıtma cihazı sahip olduğu teknoloji ile ilk önce kirlenmiş olan ham suyu emer. Sedimanlardan mikroorganizmalara kadar değişen saf olmayan maddeleri filtreleyip daha sonra temiz su dağıtır.

Su arıtma yöntemlerine bağlı olarak arıtma cihazları şu şekilde ayrılabilir.

RO arıtma sistemi; çözünmüş katıları, arsenik, florür ve kurşun gibi metal parçacıklarını giderir. Kötü tat ve kokuya neden olan kimyasalları uzaklaştırarak suyun tadını ve kokusunu iyileştirir.

UV arıtma sistemi; suyla bulaşan hastalıklara, mikroorganizmalara, bakteriler, virüsler gibi patojenlere neden olan unsurları yok eden, kanıtlanmış bir teknolojiye sahiptir.

UF arıtma sistemi; suda bulunan zararlı kimyasalları ayırma kabiliyetine sahip ince bir tabaka malzemeden yapılmış bir zarın içi boş elyaflarını kullanır. Su, UF zarından beslendiğinde askıdaki katılar, bakteri ve virüsler UF membranında tutulur, sıkışır.

Aktif karbon arıtma sistemi; küçük parçalara bölünmüş bir karbon (kömür, hindistancevizi kabuğu, fındık kabukları) formudur. Aktif karbon, pestisitlere ve ağır metallere neden olan suda bulaşan hastalıkların çoğunu giderir.

Bir arıtma cihazı satın almak, sağlığınız için büyük değişim sağlayacak size sağlıklı su içmenin keyfini yaşatacaktır. Arıtma cihazı almadan önce ihtiyaç durumunuza göre ürünlerimizi incelemenizi önemle öneririz.