loader
7/24 Müşteri Hizmetleri 0850 222 0 420
Bizi Takip Edin
Rain Blog S.S.S

Yıllık su tüketim maliyetini hesapla

Ücretsiz Teklif Al

Teklif Formu

blog image Paylaş:

Çay demlemek bir sanattır. Kullandığınız çaydanlığın, aldığınız çayın markasının etkisi oldukça önemli iken; asıl önem teşkil eden nokta çay demlemek için kullandığınız sudur. Ne kadar çayı çay yapar diye zannetsek de aslında çayı çay yapan kullandığımız sudur. Suyun içindeki mineraller, suyun pH değeri, suyun taze ve yumuşak olması kısacası; arıtma suyun çaya kattığı lezzet ile çay içme keyfinin doruklarına ulaşabilirsiniz.
Taze dağ suyu ve iyi kalite şişelenmiş kaynak suyu bir yana, filtrelenmiş musluk suyu genellikle çay demlemek için en iyi seçenektir.
Çay için en iyi su, pH değeri 7  üstü olandır. Ve lezzette nötr olmalıdır. Kullandığımız su, milyon başına 30 parça (PPM) veya daha düşük bir Toplam Çözünmüş Katı Madde (TDS) içeriğine sahip olmalıdır. Bu sayede çay ekşi ya da acı olmayacaktır.

Rainwater Çay Makinesi Filtrasyon Sistemi; suyun içinde çözünmüş olarak bulunabilen kurşun, cıva, nitrat, arsenik, bakır gibi ağır metalleri kist önleyici karbon filtre ile zararlı maddelerin filtreden geçmesini engeller. Anti-bakteriyel seramik filtre ile de bakteri ve kireç gibi farklı kimyasallar ya da kirleticileri filtreler. Filtrasyon sistemi virüs ve bakterileri %99,99 oranında engeller. Sahip olunan kazan tortu pas önleyici özelliğine sahip olduğundan çay makinelerini kireçten ve zararlı etmenlerden korur. Tüm bu Çay Makinesi Filtrasyon Sisteminden sonra sert su ihtiyaç duyulan yumuşak su haline gelir ve kaliteli çay lezzetini elde ederiz.
Su kötü olduğunda en iyi çay yaprakları bile kötü çay üretir. Kullanılan suyun mineral ve oksijen oranı ne kadar zengin olursa, çay da o kadar lezzetli olacaktır.

Arıtma su ile yapılan çayda, çayın lezzeti artacak ve koruduğu doğal mineraller nedeni ile de su çok yumuşak olacaktır.

Çay demleme konusunda 2 yöntem vardır. Biri çayı kaynayan suyun içine döküp demleme ve diğer yöntem ise; çayın üstüne kaynayan suyu döküp demlemedir. Hala hangi yöntemin çay demleme konusunda en iyi yöntem olduğu tartışılsa da çay demlemenin asıl püf noktası arıtma su ile elde edilmiş arıtılmış sağlıklı sudan geçmektedir.

Musluk suyunu su olarak içmiyorsanız, çay olarak da demleyin! Tavşankanı dediğimiz rengi net, bulanık hale gelmemiş, tadına doyum olmayacak çay içmek istiyorsanız arıtma su kullanın.