7/24 Müşteri Hizmetleri 0850 222 0 420
Bizi Takip Edin
blog image Paylaş:

Herkesin sahip olduğu ortak sorunlardan biri olan cilt problemleri birçok biçimde görülmektedir. Kuruluk, yağlılık, akne gibi enfeksiyonlar, dökülme ve kızarıklık cildimizin sağlıklı ve güzel görüntüsünden uzaklaştırır. Pürüzsüz bir cilde sahip olmak için yapılan en büyük hata kozmetik ürünlerine, nemlendiricilere, yaşlanma karşıtı serumlara tonlarca para döküp cildimizi tekrardan kimyasallara boğmaktır. Cilt problemlerinin ortak noktası cildin pH değeridir. Sağlıklı bir cilt içinde yapılması gereken yegâne unsur alkali su içmektir. Alkali suyun cilde faydalarını görmek, cildinizin durumunu iyileştirmek, günlük olarak alkali su içmeye başlamanızla gerçekleşecektir.

Alkali su cildinize nasıl yardımcı olabilir?

Alkali su cildinizi ve kanınızı alkalize etmeye yardımcı olur. Bu nedenle cildinizin pH değerini koruyarak, cildinizi dengelemeye yardımcı olmaktadır. Alkali su daha fazla oksijene sahip olduğundan cildinize iyi gelir. Sedef hastalığına (yüz, boyun, bacaklar ve diğerleri) yardımcı olmak için etkilenen bölgelere alkalin su uygulanması oldukça faydalıdır Alkali su, sedef semptomlarını azaltmak için cildi nötralize eder ve bu da sağlıklı bir cilde kavuşmayı sağlar.

Alkali su en iyi doğal yüz nemlendiricilerinden biridir, çünkü cildi içten dışa doğru hidratlar. Normal musluk suyundan daha küçük moleküllere sahiptir, bu nedenle vücudunuza daha kolay emilir. Ve cildinizin yanına çokça para ödemeden sağlıklı, doğal görünüm kalır.

Hemen hemen her gün hepimiz cilt bakımı yapmaya çalışırız. Düzenli olarak her gün içeceğiniz alkali su ten renginizi canlandıracak ve cildin elastikiyetini artıracaktır. Cildin, yaşlılığa bağlı olarak oluşan leke, benek ve çillerden korunmasına yardımcı olacaktır.

Vücudumuzun ve hücrelerimizin pH değeri; su kaybı (dehidrasyon), stres, düzensiz beslenme, asidik ve işlenmiş yiyecek ve içecekler nedeniyle düşer ve vücudumuz asidik hale gelir. Bunun sonucunda ise; vücudumuzdaki serbest radikaller artar. Serbest radikaller, vücudumuzda oksidasyon (yükseltgenme) etkisi göstererek yaşlanmaya ve hücre bozulmalarına neden olan kararsız, sabit olmayan oksijen atomları barındırırlar. Serbest radikaller; sağlıksız ve kirli sular, gazlı içecekler, kirli hava, bozulmuş ve genetiği ile oynanmış işlenmiş yiyecekler nedeniyle vücudumuzda oluşur ve artar. Serbest radikaller sürekli olarak elektron ihtiyacı duyar. Eğer vücudumuzda yeteri kadar antioksidan madde yok ise, serbest radikaller elektron ihtiyaçlarını hücrelerimizden elektron alarak karşılar. Bu durum yaşlanmanın ve hücre bozulmalarının (kanser) nedenlerinden birisidir. Antioksidanlar vücudumuzdaki serbest radikalleri nötralize ederler.

Suyu alkali hale getiren cihazlar, antioksidan alkali su içildikten sonra alkaliteyi yükselterek, vücudumuzun (çeşitli hastalıklar meydana getiren zararlı bileşenlerle ve serbest radikallerle savaşması için gerekli olan) antioksidan madde üretmesine katkı sağlar.

Antioksidan alkali su cihazları suyun yüzey gerilimini düşürür. Bu sayede büyük su parçacıkları parçalanır ve 5-6 su molekülünden oluşan daha küçük su parçacıkları meydana gelir. Küçülen su parçacıkları vücudumuzun en kuytu ve en ücra köşelerine kadar yayılıp hücre zarından içeriye girer. Böylece su, vücudumuzun bütün hücreleri tarafından kolayca emilir ve vücudumuzun nemliliği artar. Vücudumuz suya doyar ve cildimiz kurumaz pürüzsüz nemli bir cilde sahip oluruz.

Cildinizi canlı tutmak için bir savaşçı gibi davranan, cildinizi kalkan gibi koruyan ve suyu alkali hale getiren cihazlardan alkali su için!