7/24 Müşteri Hizmetleri 0850 222 0 420
Bizi Takip Edin
blog image Paylaş:

Bakteriler yaşamın kaçınılmaz bir gerçeğidir. Ancak bakteri seviyelerini yönetmek, kontrol etmek ve bakterileri en aza indirmek önemlidir. Bundan dolayı Rainwater ailesi olarak tüm su arıtma cihazlarımızda bakterilere karşı ek bir savunma olarak BioCote teknolojisini kullandığımızı bildirmekten mutluluk duymaktayız.

BioCote Teknolojisi Nedir?

BioCote teknolojisi, gümüş teknolojisine dayanan, mikroorganizmaların büyümesini engelleyen, eşsiz bir antimikrobiyal teknoloji sağlayıcısıdır. Gümüş teknolojisi, üretim aşamasında malzemelere gümüş iyonları ekleyerek, ürünün yüzeyinde aktif bir gümüş iyon konsantrasyonunu üretme sürecini sağlar. Gümüş iyonları bakterilerdeki fonksiyonların bozulmasına neden olur, bu da bakterilerin üremesine yani bakteriyel büyümeyi engellemeye neden olur.

BioCote Teknolojisinin Su Arıtma Cihazlarındaki Rolü

  • BioCote teknolojisi, mikropların gelişemediği veya hayatta kalamayacağı bir yüzey oluşturarak su arıtma cihazlarına uzun süreli koruma sağlar.
  • İşyerleri, ofis ve çalışma tesisleri, kapı kolları gibi yüksek temas yüzeyleri, toplantı alanları, sıcak- soğuk içecek hazırlama makinelerinden kaynaklanan, mikrop ve hastalıkların yayılmasına en uygun ortamı sağlar. Su arıtma cihazı, su arıtma sebili veya sıcak-soğuk içecek hazırlama makinelerinde BioCote teknolojisinin kullanılması, araştırmalarda görüldüğü gibi %100’e kadar bir bakteri azalmasına neden olmaktadır.
  • BioCote teknolojisi, geniş bir bakteri, küf ve mantar oluşumuna karşı sürekli antimikrobiyal koruma sağlayarak, arıtma cihazını daha temiz ve daha güvenli bir hale getirir.
  • BioCote teknolojisi, su arıtma cihazlarının yüzeyindeki mikrobiyal büyümeyi, bozulmayı, leke oluşumunu engeller ve istenmeyen kokuları yok eder.
  • BioCote teknolojisinin üstün koruma özelliği ile su arıtma cihazının ömrü daha uzun süre olur.

Rainwater her zaman sizlerin sağlığını en ince ayrıntısına kadar düşünerek, üretim sürecinde su arıtma sistemlerine BioCote teknolojisini dahil ederek, ürün yüzeyinde gümüş iyonları oluşturulur. Bakteri ve mikroplar, BioCote korumalı bir yüzey ile temas ettiğinde, gümüş mikroplarla bağlanır ve enzimlerin parçalanmasına neden olur. Çoğaltacak enerji üretemezler ve böylece bakteri ve mikrop büyümesi engellenir. Rainwater su arıtma cihazlarındaki bu antimikrobiyal koruma, yüzey bozulmasını, lekelenmeyi ve bakteri, küf, mantar oluşumunu %100’e kadar engellemektedir.

Rainwater, BioCote teknolojisi ile su arıtma cihazlarınızın ömrünü uzatarak, sürekli antimikrobiyal koruma sağlayarak, sağlığınızı her zaman koruma altına alır.