7/24 Müşteri Hizmetleri 0850 222 0 420
Bizi Takip Edin
blog image Paylaş:

Hayat kaynağı olan su, yaşamımız için oldukça önemliyken suyun gerçekten temiz, kaliteli ve sağlıkla içilebilir olması daha da önemlidir. Ülkemizde su kaynaklarının kirletilmesi ve arıtılmadan kullanılması yüzünden sağlığımız tehdit altındadır. Belediyeler özel sistemler konusunda düzenleme yapabilir, mahalli sağlık daireleri periyodik bakteri veya nitrat testi ile yardımda da bulunabilir fakat yeterli sağlıklı pH değerine sahip su temin edememektedir. Çağın teknolojisi Rainwater içme suyu arıtma filtrelerine sahip olarak suyunuzun güvenilirliği sizin elinizde olabilir.

Öncelikle birkaç ulusal çalışmadan alınan içme suları ile ilgili bazı enteresan bilgiler sunalım:

  • 10 Türk’ten 8’i toksit bir atık boşaltma yeri veya kaynağı yakınında yaşamaktadır.
  • Tespit edilen kırsal ev müştemilatının %40’ından fazlası Temel İçme Suyu Standartları’nı aşan koliform bakteri konsantrasyonları ihtiva etmektedir.
  • Test edilen tüm kuyuların %50’sinde nitrat bulunmaktadır.
  • Kurşun paslanması kendisinin kaynağı genellikle evinizin tesisatı olan salgın oranlarına kadar ulaşmıştır.

Yapılan araştırmalarda görüldüğü gibi sağlıklı su içmenin yolu, evimize edindiğimiz filtreler sayesinde olmaktadır. O halde çağın teknolojisi rainwater içme suyu arıtma filtrelerinin son teknolojik özelliklerine değinelim.

  1. İçme suyu arıtma sistemleri, musluk suyunda bulunan zararlı maddelerin ayrıştırılmasını ve yararlı minerallerin korunmasını sağlayarak, kişilerin sağlıklı ve temiz bir içme suyuna sahip olmasını sağlar. Doğru olarak bilinen suyu kaynatma yöntemi zararlı maddelerin yok olmasında etkili olmaz.
  2. Rainwater, içme suyu arıtma cihazları ECO içme suyu sistemi ve Superior alkali içme suyu sistemi olarak iki farklı modeldedir. Hem ev hem de ofis kullanımı için uygun olan cihazların pek çok avantajı bulunmaktadır. Su tankını tezgâh altına montaj yaptırabileceğiniz gibi dilediğiniz farklı bir yere de yaptırabilirsiniz.
  3. % 70 oranında enerji ve su tasarrufu sağlamaktadır.
  4. Rainwater içme suyu arıtma modellerinin buzdolabı bağlantısı bulunmaktadır. Bu bağlantı ile buzdolabınızın sebil özelliği bulunuyorsa sistem üzerinden çekilen bir hat ile arıtılmış soğuk su kullanımı sağlayabilirsiniz.
  5. Bir diğer özellik de sebil dönüştürücü özelliğidir. Sebilinizin markası veya modeli ne olursa olsun kullanılacak aparat yardımıyla sebilinizden arıtılmış su kullanma şansına sahip olacaksınız.  
  6. Rainwater arıtma cihazlarına gelen şebeke suyu, sistemde dört farklı arıtma aşamasından geçer. Böylece duru, taze, % 100 hijyenik ve mükemmel tada sahip bir içme suyu haline gelir.

1. ADIM: Partiküllerin Temizlenmesi için Tortu Filtresi

Tortu filtresi, filtreye gelen şebeke suyunun içinde bulunan kaba kirleri, toz, kum, yosun, böcek gibi tortuları 5 mikron kadar temizlemektedir.

2. ADIM: Klor ve Organik Maddelerin Temizlenmesi İçin Ön Karbon Filtre

Ön karbon filtre; kötü tat, koku ve renge neden olan organik maddeler ile suda bulunan kloru ve varsa gazal kokuları temizlemektir.

3. ADIM İleri Arıtım İçin Hiperfiltrasyon

Sistemin kalbi olarak adlandırılan Hiperfiltrasyona yarı temizlenmiş halde gelen suyun içinde çözünmüş şekilde bulunabilen kurşun, cıva, nitrat, arsenik, bakır gibi ağır metallerin, bakteri ve kireç gibi farklı kimyasallar ya da kirleticilerin geçmesini engelleyerek tamamını arındırır.

4. ADIM Seramik Alkali Takviye Filtresi / Ph ve Mineral miktarını arttırarak koku gidermek ve Suyun Tadını İyileştirmek İçin

Hiperfiltrasyondan geçen su, en iyi alkali su değerine ulaşmak için seramik ve hindistan cevizi kabuğu kullanılarak performansı ikiye katlanmış alkali filtreye gelir. Alkali özellik kazanan su, vücudumuzu besleyen kalsiyum, magnezyum, sodyum, potasyum, demir, fosfor ve mineraller bakımından zenginleşir. Ve son olarak musluğa temiz, canlı, sağlıklı şekilde Rainwater Alkali su gelir.
 
WaterQuality, NSF, FDA sertifikasyonuna sahip RAINWATER Su Arıtma Sistemleri, 4 adım kartuş teknolojisi ile şebeke suyunu 4 filtresi sayesinde pH’ı 8,5’e kadar yükselterek “dünyanın en iyi alkali suyuna” dönüştürür. Sizlere ise; çağın son teknolojisi rainwater içme suyu arıtma filtrelerinden sağlıklı, en iyi alkali değerli suyu içmenin keyfi kalır.