7/24 Müşteri Hizmetleri 0850 222 0 420
Bizi Takip Edin
blog image Paylaş:

Bir su arıtma cihazı tarafından elde edilen alkali su, güçlü bir antioksidan özelliğine sahiptir. Bu, suyun ORP (oksidasyon azaltma potansiyeli) kontrol edilerek ölçülebilir. Alkali su, genellikle -50 ile -300Mv arasında değişen, mV cinsinden ölçülen negatif bir ORP’ye sahiptir. Güçlü bir antioksidan özelliğe sahip alkali su, hastalıklara neden olan hidrojen peroksit gibi zararlı serbest radikalleri nötralize etmeye yardımcı olur ve erken yaşlanmaya engel olur. Alkali suyun güçlü bir antioksidan olması laboratuvar testlerinde incelenmiş ve kanıtlanmıştır.

Antioksidanlar Neden Önemlidir?

Antioksidanlar serbest radikalleri temizler. Vücudumuza zarar veren serbest radikallerin peşinden koşup yok etmeye çalışmak, sağlığımızı korumak için hayati öneme sahiptir.

Serbest radikallere neden olan unsurlar; doğal metabolik süreçler, kirlilik, yorucu egzersizler, UV ışınları, sigara içmek ve alkol tüketimidir. Bu serbest radikaller kalp, akciğer hastalıklarına, diyabet, inme ve artrit gibi hastalıklara neden olmaktadır. Yaşlanma sürecini hızlandırdığı gibi ciltte donukluk, kırışıklık ve sarkma da gözlemlenmektedir. Dünyanın her bir yanındaki doktorlar ve sağlık uzmanları, beslenme alışkanlıklarında ve diyetlerde mümkün olduğunca çok sayıda antioksidan özelliğe sahip yiyecekler tüketmenin faydalı olduğunu söylemekte ve bunu yapmanın en kolay yolunun da su arıtma cihazından üretilen güçlü bir antioksidan olan alkali su içmektir.

Alkali Su Nedir?

Alkali su, arıtılmamış normal sudan daha yüksek bir pH değerine sahiptir. Daha yüksek bir pH seviyesine sahip içme suyunun alkalinitezi arttırılmış ve hastalıkların oluşmasına neden olan vücuttaki asitler nötralize edilmiştir. Antioksidanlar ve moleküler hidrojen, güçlü antioksidan olan alkali sudaki ana maddelerdir.

Genel olarak beslenme alışkanlıklarımız, vücudumuzun asidik hale gelmesine neden olan birçok işlenmiş yiyecek ve şeker içerdiğinden, toksinlerin vücutta kan ve dokularda iltihap ve neticesinde hastalıklara neden olmak için birikmesi çok kolaydır. Antioksidan özelliğe sahip alkali su içmek, zayıf bir beslenme, stres ve uyku eksikliği ile genel olarak iyi olma hissini teşvik etmek için fiziksel aktivite birikiminden oluşan toksinleri temizlemenin kolay bir yoludur.

Su arıtma filtreleri, içme suyunu çok iyi bir şekilde filtreler ve kirletici maddeleri, arsenik, florür, klor vb. zararlı maddeleri uzaklaştırır. Dahası su arıtma cihazları üstün teknolojisi ile içme suyunda bulunan temel mineralleri koruyarak yüksek pH değerli alkali su üretir.