7/24 Müşteri Hizmetleri 0850 222 0 420
Bizi Takip Edin
blog image Paylaş:

Alkali su içmek, sindirim sistemi problemlerini giderir, hormonal dengeyi iyileştirir, kemikleri güçlendirir, metabolizmayı hızlandırır, kalp rahatsızlıklarını, yüksek tansiyonu engeller, egzama oluşumuna izin vermez ve bağışıklık sistemine yardımcı olmak gibi sağlığınız üzerinde ciddi yararlar oluşturur.

Herkesin bildiği üzere, su insan sağlığının inanılmaz derecede önemli bir unsurudur. Alkali su, iyonize olmuş suyun bir diğer adıdır. En ideal alkali suyun pH değeri 8.5’dur. Alkali su, patasyum, magnezyum, kalsiyum ve sodyum gibi minerallerin kaynağıdır. Dolayısıyla alkali su içmek, sağlığınız için her zaman fayda sağlayacaktır. Ayrıca tartışılan bir konu olan su arıtma sistemleri, suyun içindeki mineralleri yok ediyor mu sorusu da bu sayede cevap bulmaktadır. Su arıtma cihazları ile elde edilen alkali su vücudunuzun ihtiyacı olan tüm mineralleri barındırır.

Sonuç olarak alkali su içmenin sağlığa yararları şu şekildedir.

Kemikleri Güçlendirir:

Alkali suda bulunan kalsiyum, kemiklerin güçlenmesinde önemli rol oynamaktadır. Her zaman sağlığınız için, kemik yapınızın ve kemik yoğunluğunuzun inşası için alkali su içmek yarar sağlayacaktır. Dolayısıyla alkali su içmek, osteoporozu yani kemik erimesini de önler.

Kalp Sağlığı:

Alkali su içmek, kalbe fayda sağlamaktadır. Bu fayda, içindeki potasyum kaynağının varlığıyla bağlantılıdır. Potasyum, inme ve kalp krizi gibi kalp hastalıklarını önlemede yardımcı olduğu için kalbin etrafındaki kasları gevşetmeye yardımcı olmaktadır. Dahası, araştırmalar alkali suyun kan basıncı, kan şekeri ve kolesterol düzeyini azaltabildiğini bulmuşlardır.

Kan Dolaşımını Sağlar:

Kan dolaşımını teşvik etmenin en iyi yollarından biri alkali su içmektir. Sodyumun bu fonksiyonda yardımcı olabileceği bilinmektedir. Beyin de dahil olmak üzere vücut parçalarına oksijen sağlayacağı için kan dolaşımı önemlidir.

Egzama:

Egzama hastalığı bir deri hastalığı olarak bilinse de ne olduğu ve ne gibi etkiler oluşturduğu tam olarak bilinmeyen bir cilt hastalığıdır. Su arıtma cihazları ile elde edilen antioksidan alkali su içmek ve alkali su ile banyo yapmak egzama hastalığını tamamen geçirmektedir.

Obezite:

Vücudumuza aldığımız besinlerin yakılması durumu, yine vücudumuzda bulunan vitamin ve minerallerin miktarına bağlıdır. Antioksidan alkali su içmek, iyonik kalsiyum sayesinde yiyeceklerin yakılma işlemini kolaylaştırır.

Sahip olacağınız su arıtma cihazlarından içeceğiniz uygun pH değerine sahip alkali su, vücudunuzun bağışıklık sistemlerini güçlendirir ve hastalıklara karşı her zaman sizi korur.