7/24 Müşteri Hizmetleri 0850 222 0 420
Bizi Takip Edin
blog image Paylaş:

Günlük yaşamda tüm canlıların hayati fonksiyonlarını sürdürmelerini sağlayan en önemli şey sudur. İnsan su içmeden sadece 4 gün yaşayabilirken, yalnızca su içerek de 50 gün yaşayabilir. Vücudumuzun dengesini korumanın, bağışıklık sistemimizi güçlendirmenin ve daha genç görünmemizin sırrı mineralli “Alkali Su” içmekten geçmektedir.

Alkali su hakkında çeşitli yazılar okumuş, haberler görmüşsünüzdür. Kimileri yaşlanmayı yavaşlatmaya, vücudumuzun pH değerini düzenlemeye, kanser gibi kronik hastalıkları önlemeye yardımcı olabileceğini söylerken kimileri ise; zayıflamak için en iyi diyet unsuru olduğunu vurgulamaktadır.

Alkali sudaki “alkalin”, pH seviyesini belirtir. pH (potansiyel hidrojen) ölçeği, sıfırdan 14'e, 7 nötr orta noktası ile çalışır. pH 1 olan sıvıları çok asidiktir ve pH değeri 13 olan sıvılar çok alkalindir. Saf su 7’ye yakın bir seviyesine sahipken, alkalin su 7’nin üstünde bir pH seviyesine sahiptir. Alkalin su tipik olarak 8 veya 9 pH değerine sahiptir.

Basitçe söylemek gerekirse, alkalin su musluk suyundan biraz daha yüksek bir pH'ya sahiptir. Bu da alkali suyun kalsiyum, silika, potasyum, magnezyum ve bikarbonat gibi alkalileştirici bileşikler bakımından zengin olduğunu göstermektedir. Dolayısıyla, vücudumuzda daha alkalin bir denge oluşturmak için, daha yüksek pH oranına sahip su içmemiz gerekmektedir.

Kalp sağlığı için alkali suyun yararları konusundaki en büyük araştırmalardan biri, "Su ne kadar alkalinse arterler üzerindeki koruyucu etkisi o kadar fazla" diyor. Mineral su içmenin sağlığa olan faydaları çoktur: Azalan kan basıncı, kan şekeri kontrolü ve daha iyi kemik sağlığı. İlerleyen yazılarımızda alkali suyun vücudumuzdaki organlarımıza faydalarından bahsedeceğiz.

Mineral su “Alkali Su” demek olduğundan madensuyu içerisindeki mineraller (çoğunlukla kalsiyum ve magnezyum) de mineral sulara alkalin pH verir. Bu nedenle maden suyu alkalin su olduğu anlamına gelir.

Evinizde kullanacağınız bir su iyonlaştırıcı, suyunuzu toksinleri filtreleyerek ve daha sonra elektrodiyaliz adı verilen bir işlemi kullanarak suyun pH'sını yükselterek sağlıklı hale getirir. Bir su iyonlaştırıcıdan alınmış alkalin su, maden suyundan daha tatlı ve ferahlatıcı bir tada sahiptir. Mineral sudaki minerallerin, suyun acı, tebeşir tadı vermesine neden olan bir formda bulunmalarıdır. Bir su iyonlaştırıcı, sağlıklı mineralleri suda tutar, ancak karbonat bazlı hidrat bazlı olan şeklini değiştirir. Alkali sudaki alkalin mineral hidratları, alkalin suyun sağlığa bu kadar derin bir etkisi olmasının sebebidir. Bir su iyonlaştırıcı ile sağlıklı tüm mineralleri suyun içinde bulursunuz.

Sağlıklı yaşamın sırrı sağlıklı sudan yani “alkali su”dan geçer.