loader
7/24 Müşteri Hizmetleri 0850 222 0 420
Bizi Takip Edin
Rain Blog S.S.S

Yıllık su tüketim maliyetini hesapla

Ücretsiz Teklif Al

Teklif Formu

blog image Paylaş:

Çeşme suyu, paketlenmiş fabrikasyon sular ve arıtma suları… Seçebileceğimiz birçok alternatif var fakat bizler sağlığımız ve çocuklarımız için en sağlıklı olan suyu seçmek zorundayız. Sizler için hazırladığımız bu yazıda tercih ettiğiniz suların içerikleri ve sağlığınıza olan etkileri üzerinde detaylı bilgileri bir araya topladık.

Çeşme Suyu, Damacana ve Arıtma Suyunun Farkları Nelerdir?

Çeşme suları barajlardan evimize gelene kadar uzun bir yol katetmektedir. Bu uzun yolculukla uzun yıllardır değişmeyen paslı ve kirli borularla evimize gelen çeşme suyu birçok bakteri ve hastalığı da çeşmemize getirmektedir. Çeşme sularının içerisinde birden fazla sağlığa zararlı atık madde mevcuttur ve yüksek oran da klor içerir. Mineral değerlerinde düşüş yaşanan çeşme suları aynı zamanda lezzet ve koku olarak da bizleri tatmin edecek seviye de değildir.

Damacana sular dolum tarihinden itibaren 15 gün içerisinde tüketilmesi gerekmektedir. Damacanaların içeriğinde bulunan BPA maddesi sağlığımızı tehdit eden en temel faktörlerden biridir. BPA maddesi, plastiğin ve ham petrolün işlenmesi sonrasında arta kalan malzemelerden elde edilmektedir. Damacana ve pet su şişelerin yapımında kullanılan BPA maddesi, şişenin içindeki suya karışır. Pet su şişelerin ne kadar öyle durduğu ve hangi koşullarda saklandığı bilinmediği gibi BPA maddesinin zararı o denli daha da artmaktadır. BPA maddesi uzun vadede maruz kalındığı takdirde iç organlara ciddi zarar vermekle birlikte sinir sistemi, kan ve karaciğer için toksit haline gelmektedir. Bu sebeple yırtık, delikli, eskimiş damacanaların kesinlikle kullanılmaması gerekmektedir. Ancak birçok firma damacana maliyetlerini azaltmak amacıyla yıllarca aynı ürünleri kullanmaya devam etmektedir.

Su arıtma sistemleri ise suyunuzu tank içerisinde sterilize olarak depolanmakta ve siz ihtiyaç duyduğunuzu taze suyu arıtıp tekrar sizlere sunmaktadır. Böylelikle içtiğiniz içeceklerde, yemeklerde ve küçük yaştaki çocuklarınız için yaptığınız mamalarda kullandığınız su, besinlerin mineral ve vitaminlerini koruyarak vücudumuza daha fazla yarar sağlamaktadır. Ayrıca arıtma suyu kullanarak yaptığınız çay ve kahveler gerçek lezzetine kavuşmakta, kullandığınız çaydanlık ve kahve makinesi gibi ekipmanlarınız kireçten korunmaktadır.

Vücudumuz için ideal pH değerine sahip, sağlıklı ve lezzeti belirgin su tüketebilirsiniz. Sizlerde su arıtma sistemine sahip olup kalitesi su tüketmek ister miydiniz? Rainwater Su Arıtma Sistemlerini incelemek için TIKLAYIN.