loader
7/24 Müşteri Hizmetleri 0850 222 0 420
Bizi Takip Edin
Rain Blog S.S.S

Yıllık su tüketim maliyetini hesapla

Ücretsiz Teklif Al

Teklif Formu

blog image Paylaş:

Su vücudumuzun en temel yaşam kaynaklarından biridir. Vücut ağırlığımızın %70-75’i sudan oluşmaktadır. Bebeklerden yetişkinlere günlük su ihtiyacının mutlaka karşılanması gerekmektedir. Bebeklerin yetişkinlere göre vücutlarında su oranı daha fazladır. Dolayısıyla bebeklerde ve çocuklarda su ihtiyacı bir yetişkine göre daha fazladır. Yeterli miktarda su tüketmeyen çocuklarda fiziksel ve bilişsel fonksiyonlar yavaşlayarak vücut ısısı yükselmektedir. Çocuklar yetişkinlere oranla susuzluktan daha fazla etkilenmektedirler.

İdrara çıkma, terleme, solunum yolu ve dışkı yoluyla vücutta meydana gelen sıvı kaybı mutlaka su tüketerek karşılanmalıdır. Zamanının çoğunu okulda geçiren çocuklarınızın günlük su tüketimini karşıladığını kontrol etmeniz gerekmektedir. İdrar çıkışları azalan, idrar rengi koyulaşan, fiziksel aktivitesi yavaşlayan, ağız kuruluğu gelişen ve uyku problemi yaşayan çocukların hafif veya orta şiddette sıvı kaybı belirtileri gösterdiği kabul edilmektedir. Çocuklarınız gün içerisinden bizden çok daha fazla enerji sarf ettiklerini düşündüğümüzde kaybedilen sıvı miktarını karşılamanız büyük önem taşımaktadır.

Okula giderken beslenme çantasını hazırladığınız sırada çocuklarınızın yanına matara veya cam şişeyle su vermeniz son derece önemli ve dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Okullarda bulunan çeşmelerden tükettiklerin suyun ne kadar güvenilir olduğunu mutlaka kontrol etmeniz gerekmektedir. Su alışkanlığı kazanan çocukların, su tüketim alışkanlığı olmayanlara göre okul başarılarının ve dikkat seviyelerinin çok daha iyi olduğu uzmanlar tarafından ortaya koyulmuştur.

Çocuklarınızın okuldayken sağlıklı ve taze su tükettiğinden emin olmak için Rainwater Su Arıtma Sistemlerini tercih edebilirsiniz. Ürünlerimizi incelemek için TIKLAYIN.