loader
7/24 Müşteri Hizmetleri 0850 222 0 420
Bizi Takip Edin
Rain Blog S.S.S

Yıllık su tüketim maliyetini hesapla

Ücretsiz Teklif Al

Teklif Formu

blog image Paylaş:

Genel arıtma sistemleri, evinizin ihtiyacı olan suyun tamamını arıtmak, sağlıklı hale getirmek için evinize bağlı ana su hattına kurulur. Arıtılan su daha sonra her musluktan ve tüm evdeki her bir cihaza aktarılır. Bu yüzden genellikle tüm ev tipi su arıtma sistemleri olarak da adlandırılır.

Genel arıtma sistemleri, klor, toplam çözünmüş katı maddeler, demir, kükürt gibi çok çeşitli su kirleticilerini arıtmak için tasarlanmıştır. Genel arıtma sistemleri, içme suyu ve tüm ev ihtiyaçları için eksiksiz bir çözüm oluşturur.

Temiz Bulaşıklar ve Uzun Ömürlü Bulaşık Makineleri

Sert su, su kullanan cihazlarınıza zarar verebilecek mineral birikimine neden olur ve bu da makinelerinizi daha çabuk değiştirmeniz anlamına gelir. Genel arıtma sistemleri ile suyunuz kireçten arındırılmış yumuşak suya dönüşeceği için bulaşık makinelerinizde tuz ve deterjandan tasarruf edersiniz. Çok sert suya maruz kalan bulaşık makineleri, genel arıtma sistemleri ile kullanıldıktan sonra deterjan kullanımını %50’den fazla azaltır. Yumuşatılmış su, tabak ve bardakların parlak, canlı, tertemiz ve daha iyi görünmesini sağlar.

Araştırmacılar, bulaşık ve çamaşır makinelerinde 30 gün boyunca 240 yumuşak ve sert su ile yıkama döngüsü oluşturmuşlardır. Genel arıtma sistemleri ile yumuşak su kullanılan bulaşık makinelerinde bardak ve tabaklarda herhangi bir su birikintisi, çizik ve kireç oluşmamıştır. Fakat sert su kullanılan bulaşık makinelerinde kireç ve tortu birikmesi nedeniyle kireç giderme ve temizleme ihtiyacını oluşturmuştur.

Temiz bardak ve tabaklara sahip olmak için su göz ardı edilmemelidir. Eğer su göz ardı edilirse, en iyi bulaşık makineleri, en iyi deterjanlar, en parlak durulama yardımcılarıyla bile mükemmel sonuçlara ulaşamazsınız. Unutmamalıdır ki, suyun bileşimi, bulaşık yıkama sonuçlarının kalitesi üzerinde belirleyici bir etkiye sahiptir. Su, kireç ve tortulardan arındırılmazsa bardak ve tabaklarınızın üzerinde göze hoş gelmeyen birikintilere maruz kalırsınız. Bir akşam yemeğinde masanızda siz ve misafirleriniz göz alıcı parlak çatal-bıçak takımları, yemek takımları görmek isteyeceksinizdir. Bunun tek çözümü sahip olacağınız genel arıtma sistemleri ile daha parlak, temiz bulaşıklara sahip olurken, genel arıtma sistemlerinin kireç ve tortu gibi zararlı maddeleri engelleyici özelliğinden dolayı daha uzun ömürlü bulaşık makinelerine sahip olacaksınız.