loader
7/24 Müşteri Hizmetleri 0850 222 0 420
Bizi Takip Edin
Rain Blog S.S.S

Yıllık su tüketim maliyetini hesapla

Ücretsiz Teklif Al

Teklif Formu

blog image Paylaş:

Hiç kimse suyunun kimyasal maddeler içermesini, hoş olmayan kokuya ya da tada sahip olduğunu her musluğu açtığında görmek istemez. Kötü su kalitesi sadece bir tat veya estetik meselesi değildir, sağlığınızı ve maliyetinizi de etkiler. Genel arıtma sistemlerine sahip olarak su kalitesinin iyileştirilmesi hem hastalık olasılığınızı azaltır hem de ev aletlerinizin daha verimli çalışmasını sağlar.

Ev Aletleriniz İçin Genel Arıtma Sistemleri

Yüksek kaliteli yani arıtılmış su, eviniz ve ev eşyalarınız için faydalıdır. Yumuşatılmış su, cihazları en yüksek verimde tutarak ve daha uzun ömürlü olmasını sağlayarak paradan tasarruf etmenizi sağlar.

Genel arıtma sistemleri, su ısıtıcılarının ve ana cihazların verimliliğinin korunmasına yardımcı olur. Su ısıtıcıları belli bir zamandan sonra kireç ve tortu biriktirir. Bu birikmeler su ısıtıcılarının içindeki ısıtma elamanlarının ömrünü kısaltır. Genel arıtma sistemleri ile su ısıtıcı verimliliği, yumuşak su ile %47’ye kadar artırılır.

Genel arıtma sistemleri duş ve muslukların tıkanmalarını engellemeye yardımcı olur. Araştırmacılar duş başlıklarının yumuşak suyla iyi performans gösterdiğini, sert su ile çalışan duş başlıklarının akış oranlarının %75’ini 18 aydan daha az bir sürede kaybettiğini tespit etmiştir. Musluklardan sert su akarken, musluklardaki süzgeçler 19 gün içinde tıkanmıştır. Aynı zamanda musluklar ve armatürler, sert su lekesi olmaz ve ilk günkü gibi yeni, canlı ışıltısını korur.

Genel arıtma sistemleri, çamaşır makinelerinde kireç ve tortu birikmesini önler ve daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Yumuşak su, %50 deterjan kullanımını azaltır ve sıcak su yerine daha soğuk suda yıkayarak enerji tasarrufu sağlar. Yumuşak su ile soğuk su yıkaması, lekeleri çıkarırken aynı zamanda çamaşırları daha parlak daha yumuşak ve beyaz çamaşırları sarartmaz daha beyaz yapar.

Genel arıtma sistemleri bulaşık makinelerinde %70 daha az deterjan kullanır ve çizilmeyen, parlak ve temiz bulaşıklar sağlar. Yumuşak su sıcak suya ihtiyaç duymadığı için bulaşık makinelerinde de enerji tasarrufu sağlanır.

Evinizde veya iş yerinizde genel arıtma sistemlerine sahip olmak, daha iyi sağlık ve daha iyi maddi sonuçlar sağlayarak suyunuzu iyileştirir. Aynı zamanda cihazlarınız için daha iyi bir kullanım ömrü sağlar.