loader
7/24 Müşteri Hizmetleri 0850 222 0 420
Bizi Takip Edin
Rain Blog S.S.S

Yıllık su tüketim maliyetini hesapla

Ücretsiz Teklif Al

Teklif Formu

blog image Paylaş:
Oldukça sıcak günler yaşadığımız bu yaz, direkt olarak güneşe maruz kalan cildimizde kurumalar ve çatlamalar baş gösteriyor. Ciltte gerilme hissi, kaşıntı ve pul pul dökülmenin yanı sıra sivilce problemleri de artıyor. Bu sorunlardan kurtulmanın yolunun bol su tüketmekten geçiyor. Hücrelerin yarısından fazlasının su ile oluşmasından dolayı tüm hücrelerin olduğu gibi ciltteki hücrelerin de yeterince sağlıklı olabilmesi için suya ihtiyacı var. Özellikle yaz aylarında cildin beslenmesi ve cilt problemlerinin baş göstermemesi için bol bol su tüketilmesi gerekmektedir.
 

Suyun genel olarak faydalarına baktığımız zaman bile cilt için ne kadar gerekli olduğunu anlamak mümkündür. Cildimiz yazın yoğun güneşe, kışın da soğuk havaya maruz kalıyor. Havanın bütün zararlı gazlarını, güneşin yakıcı etkisini içine hapseden cilt, iyi bakılmadığı ve dikkat edilmediği zaman hastalık boyutuna ulaşan sorunlar yaşıyor. Biz de bizi koruyan cildimize iyi bakmalı, kötü ve sağlıksız havalardan muhafaza etmeliyiz. Bunun için herhangi bir kozmetik ürününe başvurmadan önce alabileceğimiz ilk önlem bol su içmek. Uzmanlar günde 2 litre su içmeyi hem genel vücut bakımı, hem de cildin güzelliğini ve sağlığını kaybetmemesi için şiddetle önermektedir. Yeterli su tüketimi gerçekleşmediği zaman cilt sahip olması gereken nem dengesini kaybetmekte ve cilt kuruluğu ortaya çıkmaktadır.

Cilt yetersiz miktarda su aldığında, kırışıklıklar ve çatlaklar ortaya çıkmaya başlamakta ve yaş ilerdiğinde geri dönüşü olmayan sorunlar baş göstermektedir. Yaz tatilinde özellikle deniz tatili yapanların ve uzun süre güneş altında kalanların cilt problemlerindeki artış genellikle gözle görülür derecede oluyor. Güneşin yaydığı UHV ışınlarına maruz kalan ve denizin tuzlu suyu ile yıpranan cilt ancak bol su tüketiminin ardından sağlıklı bir görünüme kavuşabiliyor. Cilt sağlığınızı korurken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri de tükettiğiniz suyun kalitesidir. pH oranı yüksek alkali su tüketmeniz cilt sağlığınızı kalıcı ve uzun süreli korumanızı sağlamaktadır.

Sizlere sağlıklı ve temiz su sunan Rainwater Su Arıtma Sistemlerini incelemek için TIKLAYIN.