loader
7/24 Müşteri Hizmetleri 0850 222 0 420
Bizi Takip Edin
Rain Blog S.S.S

Yıllık su tüketim maliyetini hesapla

Ücretsiz Teklif Al

Teklif Formu

blog image Paylaş:

Hangi Su Arıtma Cihazını Tercih Etmeliyim?

Su arıtma cihazları, sağlıklı ve temiz su elde etmek için kullanılan ürünlerdir. Yalnız su arıtma cihazı tercih ederken pek çok ölçütün göz önünde bulundurulması gerekir. Piyasada yer alan sağlıksız, kullanışsız su arıtma cihazları sağlığınıza zarar verebilir. Arıtma cihazlarında kullanılan malzemenin kalitesi, ürün garantisi, servis hizmetleri oldukça önemlidir. Uzak Doğu menşeli su arıtma cihazlarının kalitesiz malzemelerden üretildiği ve pek çok zararlı etkilere yol açtığı bilinen bir gerçektir. Su arıtma cihazı satın alırken ilgili cihazın NSF, FDA, WQA, WHO ve SGS gibi ulusal kuruluşlardan alınmış kalite belgesinin olup olmadığına bakılmalıdır. Bu kuruluşlardan alınan belgeler genellikle bütün ülkeler tarafından kabul görmektedir. Kalite belgesi olmayan firmaların su arıtma cihazlarını tercih etmek; bakteri üretimi, tat bozukluğu, kanserojen etki gibi istenmeyen sağlık sorunlarına neden olabilir.

Su arıtma cihazı tercihinde güvenilir satıcılar tercih edilmelidir. Firmanın cihaz için sağladığı teknik servis desteğinin olup olmadığı hayati bir önem taşır bundan dolayı yedek parça temini ve periyodik bakım desteği konularında sıkıntı yaşamamak için güvenilir, unvanı adresi belli, şeffaf firmaları tercih etmeniz önerilir. Özellikle net ortamından alacağınız cihazlarda herhangi bir problem yaşamak istemiyorsanız mutlaka bu belirtilen hususları karşılayan firmalar tercih edilmelisiniz. Aksi takdirde cihazınızda herhangi bir problemle karşı karşıya kaldığınızda muhatap bulamayıp sıkıntı yaşayabilirsiniz.

İyi bir su arıtma cihazı, birkaç aşamadan oluşan filtreleme sistemine sahip olmalı ve bu filtrelerde zararlı partiküllerin temizlenmesi işin tortu filtresi, klor ve organik maddelerin temizlenmesi için karbon filtresi bulunmalıdır. Buna ilaveten suyun içinde çözünmüş ağır metallerin ve zararlı kimyasalları kusursuzca filtreleyecek ayrı bir filtre de yer almalıdır. Son olarak da içme suyunun kalitesini artırıp Ph ve mineral miktarını en iyi seviyeye getiren, suyun kokusunu giderip tadını iyileştirecek ekstra bir filtreye ihtiyaç vardır. Su arıtma cihazı tercihinde su tüketiminize göre size uygun depolama kapasitesine sahip ürün tercih etmelisiniz. Cihazınızın tezgâh altı mı yoksa sebil biçiminde mi olacağı hususunu da kullanım amacınız belirler.

Su arıtma sistemlerimizi incelemek için TIKLAYIN.