loader
7/24 Müşteri Hizmetleri 0850 222 0 420
Bizi Takip Edin
Rain Blog S.S.S

Yıllık su tüketim maliyetini hesapla

Ücretsiz Teklif Al

Teklif Formu

blog image Paylaş:
Su canlı hayatı için yaşamsal bir değerdedir. Hayatımızda bu kadar önemli bir yeri olan sudan en iyi şekilde yararlanabilmemiz, suyun bazı nitelikleri taşıyabilmesiyle de doğrudan ilgilidir. İnsan için en yararlı özellikleri taşıyan suya "canlı su” adı verilmektedir ve bu su, canlandıran, enerji katan özelliklerinin yanı sıra canlı metabolizmalarının en çok ihtiyaç duyduğu sudur. Canlı su, vücutta bulunan atıkların hücreden daha hızlı ve etkili atılmasını sağlayıp bir tür detoks etkisi yaratarak metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlar. Metabolizmanın daha hızlı çalışmasıyla bağışıklık sistemi güçlenir. Vücudun %70’ini oluşturan suyun kalitesi ne kadar yüksekse, o kadar sağlıklı olduğumuz bir gerçektir. Ancak tarihe dönüp baktığımızda temiz olmaya suların tüketildiğini ve insan sağlığına olumsuz etkilerini rahatlıkla görebiliriz. Tarih su kaynaklı hastalıklardan hayatını kaybetmiş kolera, tifo, dizanteri gibi hastalıklar ile doludur. Bu suları içen insanlarda toplu ölümler görülmüştür.

 

Vücudumuzun daima kendini yenilemesi, canlı kalması ve metabolizmamızın sağlıklı biçimde çalışması tüketilen su miktarı ve kalitesiyle doğru orantılıdır. Günümüzde en çok tüketilen şehir şebeke suları arıtma işleminden sonra dezenfekte edilmek üzere klorlama işlemi yapılmaktadır ve bu nedenle musluk suyunun oksijen miktarı sıfıra yakındır. Ayrıca içmenin yanı sıra pişirme, banyo yapma ve diş fırçalama gibi yollarla da "cansız su” vücudu etkilemektedir. Oysa oksijen yönünden zengin su içmek vücuttaki zehirli maddelerin atılmasına da yardımcı olmaktadır.

Genel olarak baktığımızda suya oksijen ve canlılık kazandırmanın en kolay yollarından biri alkali sisteme sahip arıtma cihazı kullanmaktan geçmektedir. Alkali su, vücudunuza gün içerisinde gerek duyduğu tüm mineralleri kazandıran bir sistemdir. Alkali su tüketildiği zaman vücudumuzda;

• Alkali su sayesinde hem vücudun pH dengesini hem de mineral ihtiyacını karşılamış oluruz.

• Alkali suyun moleküler küme yapısı küçük olduğu için, hücresel seviyede vücudu yaklaşık altı kez daha fazla hidrate eder ve detoks etkisi yaratır.

• Alkali su, ORP değeri düşük olduğu için her nevi paslanmayı engelleyici yani antioksidan güce sahiptir.

• Alkali suyun oksijen içeriği daha yüksektir. Bu sayede vücuda daha fazla oksijen taşıyabilmektedir.

• Alkali su vücuttaki birikmiş asidik ve toksinli atıkları dışarı attığı için kilo vermeye yardımcıdır.

• Alkali su kandaki bikarbonat miktarını koruduğu için yaşlanmayı yavaşlatır.

• Alkali su iyileştirici gücü sayesinde vücudun enerji seviyesini yükseltir.

• Alkali su ile pişirilen gıdalar hem daha lezzetli hem de daha faydalıdır.

• Alkali su mevsimsel alerjilerin azalmasını sağlar.

Ailenizin ve sizlerin sağlığı için daima ‘’canlı su’’ tüketmeyi alışkanlık haline getirmenizi tavsiye ediyoruz. Alkali sisteme sahip Rainwater Su Arıtma Sistemlerini incelemek için sizleri ÜRÜNLER sayfamıza bekliyoruz.