loader
7/24 Müşteri Hizmetleri 0850 222 0 420
Bizi Takip Edin
Rain Blog S.S.S

Yıllık su tüketim maliyetini hesapla

Ücretsiz Teklif Al

Teklif Formu

blog image Paylaş:

Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Koronavirüs salgını ölümcül bir virüstür. Covid-19, hastanın dayanıklılık yapısı ya da virüsün kuluçka süresine göre genellikle iki gün ile dört gün arasında ortaya çıkmaktadır. Ancak virüsün 14 gün kuluçka süresinin olması nedeniyle uzmanlar 2 haftalık sürece dikkat çekiyorlar.

Dünyada ve ülkemizde birçok insan evlerinde kendilerini karantina altına alıyorlar. Peki ya evlerinize getirdiğiniz ürünlerin steril olduğundan emin olabilir misiniz? ABD'de Ulusal Sağlık Enstitüsü koronavirüsün havada, plastik ve çelik yüzeylerde ne kadar kaldığını tespit etmeyi amaçlayan bir araştırma yapıldı. Yapılan araştırma sonucunda uzmanlar Covid-19 virüsünün;

-Kapalı alanlarda havada 3 saat,

-Bakır yüzeylerde 4 saat,

-Mukavva yüzeylerde 24 saat,

-Plastik yüzeylerde ise 72 saate kadar canlı olarak kalabildiğini açıklamışlardır.

Ayrıca The Journal of Hospital Infection'da yayımlanan bir araştırmada, koronavirüsün, dezenfekte edilmeyen cam ve plastik gibi yüzeylerde 9 güne kadar canlı kalabileceği belirtildi. Evlerimize aldığımız hazır, plastik paketli sular bu konuda yüksek risk oluşturmaktadır. Plastik ambalajlı hangi ortamlarda doldurulduğu, ne kadar süre ambalajlı bekletildiği, güneş ışığına ve nemli ortama ne kadar maruz kaldığını bilmemekteyiz. Bu riskin önüne geçmenin en kolay yolu su arıtma cihazı kullanmaktan geçmektedir. Su arıtma cihazları ise suyunuzu tank içerisinde sterilize olarak depolanmakta ve siz ihtiyaç duyduğunuzu taze suyu arıtıp tekrar sizlere sunmaktadır. Böylelikle içtiğiniz içeceklerde, yemeklerde ve küçük yaştaki çocuklarınız için yaptığınız mamalarda kullandığınız su, besinlerin mineral ve vitaminlerini koruyarak vücudumuza daha fazla yarar sağlamaktadır.

Ayrıca sistemlerimizde kullandığımız alkali filtre sayesinde suyunuz baz özelliği gösterdiği için vücutta yer alan toksinleri atmaya yarar. Bu, vücudu temizlediğini göstermektedir. Alkali su, vücutta yer alan zarar taşıyan maddeleri daha hızla atmaya yarar ve bağışıklığınızı güçlendirmeniz için vücudunuza destek sağlar. Unutmayın sağlıklı vücut için en önemli yol sağlıklı su içmekten geçmektedir.

Rainwater içme suyu çözümleri ile evinize ve işyerinize sağlıklı suyu getirerek ailenizi ve sevdiklerinizi dışarıdan gelen mikrop ve virüslere karşı koruma altına alabilirsiniz. Rainwater içme suyu sistemlerini incelemek için TIKLAYIN.