Merak Edilenler

En Yüksek Standartlar Rainwater

Sadece satış esnasında değil, satış sonrasında da verdiğimiz hizmetlerle siz değerli, müşterilerimizin daima yanındayız.

Genel Sorular;

Araştırmalar şehir şebeke suyunun temiz olduğunu söylüyor. Neden endişe edeyim?

Su barajlardan ayrılıp evinize ulaşana dek belirli bir süre geçirir. Bu süre içinde istenmeyen katkıları da kendine dahil edebilir. Kokular ve tortular karışabilir. Bir Rainwater sistemi bu bu kirliliğe karşı son derece etkili koruma sağlar.

Sodyum, Rainwater’un arıttığı suda ne kadar bulunur?

Rainwater’un patentli sistemi sayesinde, çok çok az. Her durumda, Rainwater’un arındırdığı her litre suda bir dilim beyaz ekmekten daha az sodyum bulunur. Eğer doktorunuz sodyum rejimi öneriyorsa, Rainwater’un Reverse Osmosis içme suyu cihazı, toplam sodyum miktarını neredeyse sıfıra indirir ve bu diyeti tam olarak karşılar.

Evimden taşınırsam cihazlarımı ne yapmam gerekecek?

Rainwater’ınızı taşındığınızda beraber götürebilirsiniz. Bakım belgeniz, ömürboyu, tüm dünyada geçerli olacaktır. Rainwater’un uluslararası bayileri size her yerde montaj ve bakım desteğini verir.

Garanti neyi kapsar?

Ürün 10 yıl(2+8) boyunca size (filtrelerin yetkili servislerde düzenli değişimi olduğu sürece) cihazın sağlıklı bir şekilde su vermesinin garantisidir. Sistem bağlantı ekipmanlarından yaşayabileceğiniz sorunlar karşısında ücretsiz hizmet sağlanmaktadır.

Fiyatlar neden değişken? Farklı fiyat aralıklarında ürün var!

Tabi ki her üründe olduğu gibi bu ürününde ucuz fiyatları olacaktır. Uzakdoğu yada eksik filtreli veya küçük filtre ile kullanlanlar vardır. Filtrenin kapasitesi küçük olduğunda filtrenin değişim zamanı, anlık vermiş olduğu su miktarı, su kalitesi ve garanti süresi de buna göre değişecektir.

Çocuğumuza oyuncak alırken bile Uzakdoğu malı olmaması tercih edilirken, suyun öneminin ne kadar büyük olduğu düşünüldüğünde, su arıtma cihazına da aynı özen gösterilecektir.

Ürün kendini ne kadar sürede amorti eder?

Her ailenin bir damacana masrafı vardır, fakat ambalajlı su sadece içme suyu olarak kullanılmaktadır. Fakat mutfağınızda su arıtma cihazı olsa herşeyi (çay, kahve, yemek, meyve sebze yıkama gibi) bu temiz suyla yapacaksınız ve günde en az 1 adet ambalajlı su tüketmek gerekir. Buda çok masraflı ve sağlıksızdır.Dolayısı ile su arıtmalar kendini 10-12 ayda amorti eder. Su arıtmayı bir kumbara olarak düşünmeliyiz. Sağlık en iyi yatırımdır.

Montaj esnasında tezgahım zarar görecek mi? 2 musluk yerine alternatif var mı? Mevcut sebilim kullanım dışı mı kalacak?

Su arıtma montajımız yapılırken servis elemanlarımız çok titizlikle çalışıp evyenize zarar vermeden montajlarını yapmaktadırlar.

Fakat evyesine bağlantı yaptırmak istemeyen müşterilerimiz için alternatiflerimizde mevcuttur. 3’lü musluk diye tabir ettiğimiz şebeke suyu(sıcak-soğuk) ve arıtma suyunu isteğe göre kullanabileceğiniz armatürlerimiz vardır.

Sıcak-soğuk sebillerimiz veya evde kullandığınız mevcut sebilinize veya buzdolabınıza entegrasyon sağlanabilir. Ama tabiki damacanadan çok daha temiz bir suyla sebze ve meyveleriniz yada çay kahve suyu alırken rahatça hareket etme fırsatı sunan bir lavabo ile yaşamak daha pratik olmaz mı ?

Su Arıtma Sistemleri Hakkında;
Şebeke suyu, Rainwater Su Arıtma cihazlarına gelmeden önce yeteri kadar temiz değil mi?

Bu aslında sizin “yeterlilik” anlayışınıza bağlıdır. Bir çok yerin su kalitesinin iyi durumda olduğu doğrudur. Fakat suyunuz halen, kokusunu ya da tadını alamayacağınız sizin için zararlı çeşitli kirliliklerle yüklü olabilir. Rainwater bunları alır ve olması gereken doğru, mükemmel seviye getirir.

Rainwater Su Arıtma cihazı suyun sertliğini nasıl iyileştiriyor?

Bu aslında sizin “yeterlilik” anlayışınıza bağlıdır. Bir çok yerin su kalitesinin iyi durumda olduğu doğrudur. Fakat suyunuz halen, kokusunu ya da tadını alamayacağınız sizin için zararlı çeşitli kirliliklerle yüklü olabilir. Rainwater bunları alır ve olması gereken doğru, mükemmel seviye getirir.

Kaç filtreli sistemdir? Filtrelerin içinde ne vardır? Doğal mıdır? Ne işe yarar?

1.Kademe : 5 mikron sediment filtre; gözle görülebilen tüm kiri, pası ve kum parçacıklarını giderir.

2.Kademe : Karbon blok filtre; Klorun ve organik kimyasalların %99’ unu alır. Tat, koku ve renk giderir.Suyu membrandan önce 1 mikron seviyesinde süzerek membranın kapasitesini artırır, ömrünü uzatır.

3.Kademe : UF Membran filtre; Sudaki Mikrobiyolojik ve kimyasal arıtımı gerçekleştirir. Gözenekleri 1 milimetrenin on milyonda biri küçüklüğünde yarı geçirgen bir zar filtredir. Suyu molekül düzeyinde filtre eder suda bulunan mikropları, bakterileri, ağır metalleri suya sertlik veren mineralleri ve tüm zararlı maddeleri arıtır. Suyu sağlıklı, yumuşak, mineral dengeli bir hale getirir.

4.Kademe: Alkali Ph seramik filre yardımıyla yabancı maddeleri arındırarak suyu çok daha saf, kaliteli sağlıklı ve fonksiyonel hale getirir.

Neden paslanmaz çelik tank tercih etmeliyim?

Küresel ısınmanın da etkisi ile artık tüm dünya için kaçınılmaz olan su depolama ihtiyacı ancak sağlıklı bir şekilde yapıldığında insanlara fayda sağlayabilir. Depolarda su kalitesini bozan başlıca etkenler;
* Suyla temas eden malzemelerden suya zararlı kimyasal maddelerin karışması, Işık geçirgenliği, Suyla temas yüzeylerinde gözenekler olması gibi nedenlerdir.

Rainwater arıtma sistemi su deposu paslanmaz çelik olup Gıda depolama standartlarına uygundur. Korozyon ve paslanmaya karşı son derece dayanıklı ve uzun ömürlüdür

Arıtma sisteminin sertifikasyonu ve su analiz raporu olması neden önemlidir?

Ülkemiz ve dünya piyasasında satılan yüzlerce filtrasyon cihazı var. Evinizde kullanacağınız su arıtma sistemi kalite ve sağlık güvenceleri veriyormu? İyi kalitede filtrasyon cihazı almak ancak Uluslararası sertifikalar ve garantisi ile olur. Rainwater su arıtma sistemi Uluslararası Water Quality Association, NSF, FDA, CE sertifikasyon güvencelerini taşır ve 10 yıl firma garanti kapsamındadır. Su analiz raporları ise sağlığınız için güvence olmalıdır. Rainwater su arıtma sistemi Hıfzısıhha, İTÜ, ODTÜ, Gıda ve Tarım Bakanlığı, Tübitak, Düzen Norwest Laboratuarlarında test edilmiş ve TS266 içme ve kullanma amaçlı sular standardına uygun su elde edileceğini garanti eder.

Sebil Ürünleri Hakkında;

Filtreleri kolay değiştirebilir miyim?

Filtrelerin değişimini çok kısa sürede yapabilirsiniz. Filtre başlıklarının üzerindeki butona basıp filtrenizi döndürerek çekmek çıkarmanız için yeterli olacaktır. Yeni filtrenizi takarken ise tekrar döndürerek yuvaya oturtmanız gerekmektedir. 3 adet filtreyi 10-15sn gibi kısa sürede değiştirebilirsiniz.

Ürün çok yer kaplıyor mu?

Güzel bir şeye ulaşmak kolay değil. Tabi ki bir yer kaplayacak ancak mutfağınızdaki ambalajlı su kullanım alanı kadar yer kaplamayacağı kesin. Özellikle müşterilerimizi düşünerek filtreleri ve deposu ayrı olan modeller ile ergonomik bir kullanım sağladık. Filtreler En: 8,5cm. Boy: 34.5cm. Genişlik: 29cm. olup, süpürgeliğin altına veya tezgahın altında kullanılmayan bir dolaba konulabilir. Depo ise 8lt. Paslanmaz çelik olup Yükseklik: 30cm, Genişlik: 26,5cm.dir.Montaj yeri konusunda sıkıntı yaşadığımız müşterimiz olmamıştır.

Filtre Ürünleri Hakkında;

Filtreler garanti kapsamına girer mi?

Hayır. Sarf malzeme olarak nitelendirilmiş filtreler garanti kapsamına girmez. Ör: Araç filtreleri, hava temizleme filtreleri, süpürge filtreleri gibi malzemeler, belli periyotlarda ücret karşılığı yenilenir. Filtrelerin düzenli olarak değişimi suyun kalitesini korur.

Filtre değişim zamanını nasıl takip edeceğim?

Rainwater su arıtma sistemi musluğu üzerindeki led ışık sayesinde filtrelerinizin değişim zamanını kolayca takip edebileceksiniz. Işık mavi yanıyor ise filtreleriniz ve suyunuz sağlıklı, kırmızı yanıyor ise filtrelerin değişim zamanının geldiğini anlayacaksınız.

Sistemimizin filtre değişim sıklığı nedir ? Fiyat Nedir ? Cihaz 10 yıla kadar aynı kalitede su verecek mi ?

Filtre değişim sıklığı 9-12 aydır. Değişim sıklığı kullanım yoğunluğunuza bağlı olarak uzayıp, kısalabilir. 1 yılı geçen sürede filtre performansı azalabileceğinden aynı kalitede suyu vermesi için standart olarak yılda 1 kez değişir. Buda 10 yıl süreyle aynı kalitede su içmenizi sağlayan bir unsurdur. 10 yıl boyunca sarf malzeme ücreti yıllık 100$’ı geçmeyecek şekildedir.