loader
7/24 Müşteri Hizmetleri 0850 222 0 420
Bizi Takip Edin
Rain Blog S.S.S

Yıllık su tüketim maliyetini hesapla

Ücretsiz Teklif Al

Teklif Formu

blog image Paylaş:
Su arıtma cihazlarınızın olmazsa olmazı, en önemli parçası membran filtredir. Milimetrenin on milyonda biri küçüklüğünde gözeneklere sahip olan membran,  yarı geçirgen bir zar filtredir. Suyun sertliğini düzenler ve suyu molekül düzeyinde filtre ederek, suyunuzda bulunabilecek kurşun, baryum, krom, civa, sodyum, kadminyum, florür, nitrit, nitrat ve selenyum gibi kirletici maddeleri arıtır.
 

Membran filtreleme olarak adlandırılan bu sistem oldukça küçük gözeneklerden oluşur. Yarı geçirgen olarak nitelendirilen bu filtreleme sistemin de kullanılan filtrelerin etrafı bu zar şeklindeki madde ile sarılır. Bu sayede suyun içinde bulunan tüm zararlı maddeler bu zarda kalarak suyun oldukça iyi şekilde arıtılması sağlanmış olur. Ters osmoz membran sistemine bağlı olan su arıtma cihazlarında iki farklı çıkış vardır. Bu çıkışlardan bir tanesi temiz ve sağlıklı olan su şeklinde adlandırılırken diğeri ise arıtılmış olan sudan geriye kalanlardır. Bu atık su ise diğer bölmeden dışarı atılır.

Suyun özel bir bölmeden geçerek bu membran adı verilen filtreye gelmesi ile su bu geçirgen olmayan veya yarı geçirgen sarmaldan geçer ve arındırılır. Bu filtrenin özelliği sadece suyun moleküllerinin geçebilmesine izin vermesidir. Ters osmoz membran filtresinin bu özelliği sayesinde suyun içinde bulunan tüm zararlı organizmalar ve maddeler tamamen ayrıştırılır. Sonrasında alkali filtreden geçen su mineral dengesi tekrar sağlanarak içilebilir su özelliğini kazanır.

Suyunuzu membran filtre ile mükemmel biçimde arıtılan ve alkali filtre ile lezzetlendirilen Rainwater Su Arıtma Sistemlerini incelemek için TIKLAYIN.