loader
7/24 Müşteri Hizmetleri 0850 222 0 420
Bizi Takip Edin
Rain Blog S.S.S

Yıllık su tüketim maliyetini hesapla

Ücretsiz Teklif Al

Teklif Formu

blog image Paylaş:
Aşırı sıcakların bastırdığı bu yaz günlerinde vücudumuzun en büyük ihtiyacı sudur. Sıcak havalarda terleme ve hareketlilik söz konusu olduğunda günlük sıvı kaybımız normalden çok daha fazladır. Günlük hayatımızda dışarıda vakit geçirdiğimiz sürede marketten veya büfelerden aldığımız pet şişe suların yeni bir tehlikesi daha ortaya çıktı.
 

Yapılan araştırmaya göre içeriğinde BPA bulunan yeniden doldurulabilir şişeler zararlı bakterilerin rahatlıkla üreyebildiği bir ortama sahip. Yapılan araştırma doldurulabilen şişeleri en çok kullanan grup olan sporcular üzerinde yapılmış ve alınan sonuçlar korkutucu seviyede. Yeniden doldurulabilir su şişeleri üzerinde santimetrede 900 bin bakteri kolonisi bulundu. Bir klozet kapağındakinden daha fazla bakteri bulunduran pet şişeler insan sağlığını tehdit etmeye devam ediyor. Yeniden doldurulabilir pet şişelerde üreyen bakteriler ise bağışıklık sisteminin zayıflatmakta ve kanlı ishal gibi hayati derecede önemli rahatsızlıkların ortaya çıkmasında aktif rol oynamaktadır.

Uzmanların belirttiğine göre bu tehlikenin önüne geçmek mümkün. Alınabilecek ilk önlem BPA içermeyen şişeler kullanmak. Bir diğer önlem olarak kullan at ürünlerden olan kâğıt bardak kullanımı. Kâğıt bardakların, yeniden doldurulabilir şişelere oranla daha az bakteri içerdiği ortaya koyulmuştur. Ayrıca evinize taktırabileceğiniz arıtma sisteminden elde ettiğiniz suyu düzenli olarak sterilize ettiğiniz çelik mataralara veya cam şişelere doldurarak yanınıza alabilirsiniz.

Bakterilerden uzak, sağlıklı ve temiz su kullanmak için Rainwater Su Arıtma Sistemlerini İNCELEYİN.