loader
7/24 Müşteri Hizmetleri 0850 222 0 420
Bizi Takip Edin
Rain Blog S.S.S

Yıllık su tüketim maliyetini hesapla

Ücretsiz Teklif Al

Teklif Formu

blog image Paylaş:

Su arıtma sistemleri evsel ve endüstriyel olarak pek çok alanda kullanılmaktadır. Arıtmada genel amaç su içerisindeki istenmeyen maddeleri ayrıştırmak ve istenilen özelliklerde su elde etmektir. Bu kimi zaman içme suyu olarak kullanılırken kimi zaman sanayide üretim ve hammadde işleme gibi aşamalarda kullanılmaktadır. Büyük çoğunlukla evlerde kullanılan arıtma sistemlerinin son aşaması olan filtreler alkali veya post karbon filtrelerdir. Bu filtreler suyun tadını ve kokusunu düzelterek pH düzeyini yükseltmekte ve suyu içilebilir duruma getirmektedir. Peki, bu filtreleri birbirinden ayıran özellikler nelerdir? Hangi filtre ne işe yarar?

Seramik Alkali Filtre

Seramik alkali filtreler reverse osmosis su arıtma cihazından çıkan suya kalsiyum, magnezyum, sodyum, potasyum gibi mineraller ekleyerek pH seviyesini 8-8,5 seviyesine yükseltir. Su arıtma cihazları alkali pH filtreler yardımıyla yabancı maddeleri arındırarak suyu çok daha saf, kaliteli, sağlıklı ve fonksiyonel hale getirir. İyonize ve pH’ı yükseltilmiş su, vücudun hücre seviyesinde yenilenerek genç, sağlıklı ve diri kalmasına yardımcı olur. Alkali filtre sayesinde vücudumuzun ihtiyacı olan mineraller suya tekrar kazandırılır. Bu sebeple arıtılmış suya olan ön yargıyı alkali filtreler ortadan kaldırır. Arıtma cihazlarının son filtresi olan ve suyun bardağımıza akmadan önceki son işleminin gerçekleştiği bu filtre ürünlerimizde bulunan bir filtredir.

Post Karbon Filtre

Post karbon filtreler yani tatlandırıcı filtrelerin içinde hindistan cevizi kabuğu bulunmaktadır ve içerisinde kimyasal barındırmaz. Su arıtma cihazlarında son filtre olarak yer alır ve suyun lezzetini bozmaması amacıyla kullanılan bir filtredir. Tatlandırıcı filtre yardımıyla suda herhangi bir acılaşma ve bozulma meydana gelmemekte olup suyun yapay olmayan tadını verebilmekte ve suyun acı tadını yok etmektedir. Tatlandırıcı filtre hiçbir şekilde kimyasal element bulundurmayıp yalnızca hindistan cevizi kabuğu ve toprağın altında var olan mineralleri içermektedir. Suyunuzun pH seviyesini yükselterek asidik özelliğini ortadan kaldırmaktadır. Arıtma cihazlarında son aşamada kullanılan post karbon filtre içeren ürünlerimizi buradan inceleyebilirsiniz.

Vücudumuz için ideal pH değerine sahip, sağlıklı ve lezzeti belirgin su tüketmek ister miydiniz? Rainwater Su Arıtma Sistemleri ile yüksek pH seviyesine sahip su ile tanışın! Ev tipi su arıtma sistemlerimizi incelemek için TIKLAYIN.