loader
7/24 Müşteri Hizmetleri 0850 222 0 420
Bizi Takip Edin
Rain Blog S.S.S

Yıllık su tüketim maliyetini hesapla

Ücretsiz Teklif Al

Teklif Formu

blog image Paylaş:

 

Sağlıklı bir hayat sürdürebilmenin en önemli detaylarından biri günlük su tüketiminden geçmektedir. İnsan vücudu günlük olarak en az 8 bardak suya ihtiyaç duymaktadır. Sağlıklı bir vücut için bakterilerden ve mikroorganizmalardan arındırılmış, vitamin ve mineral seviyesi yüksek su tüketilmesi gerekmektedir. Ülkemizde çeşme suları her ne kadar içilebilir olarak sınıflandırılsa da yapılan testler ve analizler sonucunda evimize ulaşan suların yeterince sağlıklı olmadığı kanıtlanmıştır. Çeşme suyu tüketmeyen kişiler genellikle pet şişe veya damacanalara yönelmektedir. Pet şişe ve damacanalar içeriğinde bulanan < maddesi ile insan sağlığını tehdit eden önemli bir etkendir. BPA, kanser başta olmak üzere pek çok sağlık sorununa yol açmaktadır. Rainwater su arıtma sistemleri olarak NASA teknolojisi RO sistemini evlerinize taşıyarak sağlıklı ve bol mineralli su tüketmeniz için özel ürünlerimizle hizmet vermekteyiz. Rainwater su arıtma sistemleri, mevcut şebeke suyunuzu dört farklı arıtma aşamasından geçirerek duru, taze, %100 sağlıklı ve mükemmel tada sahip bir içme suyu haline getirmektedir.

  1. AŞAMA

Partikül Temizlenmesi İçin Tortu Filtresi

Sudaki tortu ve bulanıklığın uzaklaştırılması için mutlaka yapılması gereken bir işlemdir. Bulanıklık suyun içerisinde bulunan katı maddelerden kaynaklı oluşmaktadır. Bu maddeler inorganik ve organik kökenli olabileceği gibi çeşitli büyüklüklere sahip olarak suda bulunabilirler.

  1. AŞAMA

Klor ve Organik Maddelerin Temizlenmesi için Ön Karbon Filtre

Şebeke suyunuzda bulunan klor, koku ve renk verici tüm maddelerin ortadan kaldırılması için gereklidir. Adsorbsiyon olarak adlandırılan özelliğiyle yüksek Hindistan cevizi bazlı aktif gümüşlü karbon filtre kullanılmaktadır.

  1. AŞAMA

İleri Arıtım için Hiper Filtrasyon

Gözenek genişliği milimetrenin biri kadar olan yani 0,0001 mikron gözeneklere sahip, yarı geçirgen zardan oluşan membran filtre; suya çözünmüş halde karışmış olan cıva, bakır, arsenik, kurşun, nitrat gibi maddelerin ve virüs, bakteri, kireç gibi kimyasalların tamamından suyu arındırmak için kullanılmaktadır.

  1. AŞAMA

Seramik Alkali Filtre

pH ve mineral miktarını arttırarak sudaki kokuyu gidermek ve suyun tadını iyileştirmek için kullanılmaktadır. Tanktan musluğa gelen su lezzet kazanmak üzere son olarak alkali filtreden geçmektedir. Bu filtre suyun tadını iyileştirerek pH seviyesini yükseltir ve mineral bakımından suyunuzu zenginleştirerek sağlıklı ve taze suyu güvenle içmeniz izin hazırlar.

 

Rainwater Su Arıtma Sistemleri hakkında detaylı bilgi almak ve ürün tanıtımı talep etmek için TIKLAYIN.