loader
7/24 Müşteri Hizmetleri 0850 222 0 420
Bizi Takip Edin
Rain Blog S.S.S

Yıllık su tüketim maliyetini hesapla

Ücretsiz Teklif Al

Teklif Formu

blog image Paylaş:

Su, insan varoluşunun unsurlarından biri olan yaşam için önemli bir unsurdur. Suyun varlığı dünyayı, yaşam formlarının olduğu tek yer yapmaktadır. Su, doğal bir kaynak olmasına rağmen, içinde birçok zararlı kirletici bulundurur ve tüketime uygun değildir. Su kaynaklarının yanlış kullanımı, hızla artan nüfus, endüstriyel gelişmeler ve çevresel faktörler su kirliliğine sebep olmaktadır. Bu etmenler göz önüne alındığında, bu kirleticileri sudan arıtmak ve su tüketimi için uygun hale getirmek için su arıtma cihazı kullanmak gerekmektedir.

Neden Rainwater Su Arıtma Sistemleri?

Güvenli ve temiz su içmek, sağlıklı kalmak ve hastalıkları önlemek için ilk adım teşkil etmektedir. Son yıllarda artan miktardaki su kirliliğinden dolayı bir su arıtma cihazına sahip olmak lüks olmaktan çok bir zorunluluk oluşturmaktadır. Rainwater su arıtma sistemleri, zararlı kimyasalları uzaklaştırmak ve su tüketimini güvenli hale getirmek için tüm ürünlerinde üstün teknolojiye sahiptir.

Rainwater Su Arıtma Sistemlerini Kullanmak İçin 10 Neden

  1. Suyun insan sağlığına yararlarını sağlamak için, sağlıklı su içmek şarttır.
  2. Mikroorganizmaların, kimyasalların sudan arındırılmasını sağlar. Bilinen zehirler dahil olmak üzere arıtılmamış suda 2100’den fazla bilinen içme suyu kirleticisi vardır.
  3. Daha güzel bir tada ve kokusuz içme suyu sağlar.
  4. Suyun içinde bulunan zararlı maddelerin vücuda girmesini önler. Kirli su yani arıtılmamış su, gelişmekte olan ülkelerde salgın hastalıkların önde gelen nedenlerinden biridir.
  5. Hamile kadınların sağlıklı su içmesi oldukça önemlidir. Çünkü filtrelenmemiş musluk suyundaki zararlı kimyasallar özellikle ağır metaller, ciddi doğum kusurlarına neden olmaktadır.
  6. Musluk suyundaki ağır metaller, özellikle fetüslerin ve küçük çocukların gelişmekte olan beyinlerine zarar verir. Kısacası, temiz ve sağlıklı içme suyu, çocuğun fiziksel ve zihinsel gelişimi için çok önemlidir.
  7. Belediye su arıtma tesisleri, musluk suyundaki tehlikeli bakteriyel kirleticilerin salgınını tamamen kontrol edemeyebilir. Rainwater su arıtma sistemleri, içme suyundaki tüm zararlı unsurları %99.9 yok etmektedir.
  8. Rainwater su arıtma sistemleri hem sağlığınızı korur hem de evdeki tüm cihazları koruyarak ekonomik fayda sağlamaktadır.
  9. Rainwater su arıtma sistemleri cildinizin nem oranını koruyarak cildinizin daha parlak ve daha sağlıklı olmasını sağlamaktadır.
  10. Rainwater su arıtma sistemleri sayesinde deterjan kullanımınız azalır, makinelerinizin ömrü uzar ve ev ekonomisinde tasarruf sağlarsınız.