loader
7/24 Müşteri Hizmetleri 0850 222 0 420
Bizi Takip Edin
Rain Blog S.S.S

Yıllık su tüketim maliyetini hesapla

Ücretsiz Teklif Al

Teklif Formu

blog image Paylaş:

Su sağlık için gerekli olan, yaşamımızı sürdürebilmemiz için gereken önemli bir sıvıdır. Fakat arıtılmamış su içmek yani, sağlıklı su içmemek sağlığımıza zarar verir. Arıtılmamış suyun tadı ve kokusu kötü olur. Buna neden olan ise; suyun içinde bulunan kir, kimyasal ve zararlı yabancı maddelerdir. Bu kirleticilerin içinde bulunan mikroskobik organizmalar ve bakteriler ciddi hastalıklara neden olmaktadır.

Rainwater su arıtma sistemleri, suyun arındırılmasına, bu kirleticilerin giderilmesine ve güvenli, sağlıklı su içmeye yardımcı olurken aynı zamanda suyun tadını da lezzetli bir hale getirir.  Sağlıklı ve güvenli su oluşturmak için Rainwater suyunuzu şu maddelerden arındırıyor:

Klorun Azaltılması: Çoğu belediyenin su hizmetleri, içme suyunu arıtmak için klor kullanmaktadır. Çünkü suyu arıtmanın en ucuz ve kolay yolu klor kullanmaktır. Suyu arıtmak için kullanılan klor, bakterileri öldürmek için etkili bir yol iken, maalesef bazı yararlı mineralleri de ortadan kaldırır.  Klor, çok iyi bir dezenfektan olsa bile, suyun kokmasına ve tatsız olmasına neden olabileceği gibi bazı metallerle de reaksiyona girerek tehlikeli bileşikler oluşturabilir. Rainwater aktif karbon filtreleri, klor kokusunu giderir ve suyun tadını iyileştirir.

Tortu Giderme: Sudaki kir, kil parçacıkları ve diğer döküntüleri gidermek için su arıtma filtreleri kullanılır. Su arıtma filtreleri, oluşacak tortuları gidererek, suyun güzel bir tada sahip olmasını sağlar ve kokuyu giderir.

Bakteri Giderme: Rainwater su arıtma filtreleri, sudaki zararlı bakteri ve parazitleri içme suyundan uzak tutmaktadır. Bir bağırsak enfeksiyonu olan giardiyaz hastalığı, ishale neden olan ve 6 haftaya kadar sürebilen bir hastalık türüdür. Hastalığa neden olan bu ve buna benzer tüm mikroskobik parazitler su arıtma sistemleri ile filtrelenmektedir.

Kirecin Önlenmesi: Su arıtma sistemleri, tüm ev aletlerinde oluşabilecek kireci önler ve suyun tadını bozmasına izin vermez. Ev aletlerinde oluşabilecek kirecin önlenmesi maliyet olarak da kişiye yarar sağlayacaktır.

Rainwater su arıtma sistemleri teknolojisi ayrıca, suyunuzda korozyon kontrolünü, ağır metallerin yok olmasını ve atık suyu gidermeyi sağlamaktadır. Rainwater, suyunuzu bu maddelerden arındırarak hem sağlığınızı korur hem de kaliteli bir yaşam sunar. Rainwater ev tipi içme suyu sistemlerini incelemek için TIKLAYIN.