loader
7/24 Müşteri Hizmetleri 0850 222 0 420
Bizi Takip Edin
Rain Blog S.S.S

Yıllık su tüketim maliyetini hesapla

Ücretsiz Teklif Al

Teklif Formu

blog image Paylaş:

Rainwater ters osmoz proses arıtma (RO) molekülleri, iyonları ve diğer büyük partikülleri yarı geçirgen bir membran kullanarak içme suyundan ayıran bir su arıtma teknolojisidir. Ters osmoz teknolojisi ev ve iş yeri su arıtma cihazlarında kullanıldığı gibi özellikle endüstriyel proses uygulamalarında tuzlu suları dönüştürmek, atık suları temizlemek veya endüstriyel işlemlerden elde edilen tuzları geri dönüşüm sağlamak için kullanılır.

Ters Osmoz Süreci

Ters osmoz işleminde selofan benzeri zarlar, kirli sudan kimyasal maddeleri arıtır ve arıtılmış su ortaya çıkar. Arıtılmış su, zardan geçer ve bir depolama haznesinde toplanır. Sudaki minerallerin çoğu, zardan geçemez ve atık olarak atılır. En son aşamada su, organik kimyasalları ortadan kaldıran bir karbon filtreden geçerek akar.

Ters Osmoz Proses Arıtmanın Faydaları

Tüm Bulaşanları Giderir

Ters osmoz teknolojisi, kirletici maddeleri temizler ve içme amacıyla saf ve sağlıklı bir su elde eder. Yarı geçirgen membran, ters osmoz proses arıtıcısından, tüm kimyasalları arındırır ve yüksek basınç sayesinde arıtılmış su temiz hazneye taşınır.

Kimyasalları Ortadan Kaldırır

Ters osmoz su arıtma sistemleri, insan vücuduna zararlı kimyasalları uzaklaştırır. Bu kimyasallar, ters osmoz sistemlerinde uygulanan işlemlerle sudan arındırılır. Ayrıca, halk arasında ‘kripto’ olarak adlandırılan kriptosporidium kirlenmiş suda bulunan bir parazit türüdür. Bağırsaklara ciddi zararlar verir.  Özellikle, küçük çocuklarda görülen ishallerin nedenlerinden biridir. RO teknolojisi, kriptosporidium parazitinin temiz suya karışmasını engeller ve sağlıklı içme suyu elde edilir.

Kurşun ve Sodyum vb. Maddeleri Ortadan Kaldırır

Bir insan vücudunda yüksek miktarda alınan kurşun, beyin hasarı, yüksek tansiyon, kas hasarı, doğurganlık ile ilgili problemler gibi sağlık sorunlarına yol açabilir. Ters osmoz su arıtıcıları, sudaki kurşunu giderir.

Yüksek miktarda vücuda sodyum alımı, yüksek tansiyon, karaciğer hasarı, böbrek problemleri gibi hastalıklarla sonuçlanır. Sahip olacağınız bir ters osmoz sistemleri ile tüm bu kirleticilerden kurtulabilirsiniz.

Rainwater ters osmoz su arıtma sistemleri ile içtiğiniz suyun tadı lezzetli ve sağlıklı olacaktır. Elde edilen sağlıklı içme suyu, sağlığınızla ilgili tüm problemleri giderir, cilt güzelliğinize katkı sağlar ve tüm gün yorgun düşen bedeninizi rahatlatır.