loader
7/24 Müşteri Hizmetleri 0850 222 0 420
Bizi Takip Edin
Rain Blog S.S.S

Yıllık su tüketim maliyetini hesapla

Ücretsiz Teklif Al

Teklif Formu

blog image Paylaş:

Ramazan ayı boyunca yavaşlayan metabolizmamız, Ramazan sonrasında besin tüketiminin artmasıyla birlikte birçok hastalığı ve sindirim problemini beraberinde getirmektedir. Ramazan sonrasında aşırı besin tüketimi başta sindirim ve dolaşım sisteminde olmak üzere hazımsızlık, şişkinlik, bulantı, reflü, çarpıntı, göğüs daralması ve kabızlık gibi sağlık sorunlarının ortaya çıkmasında rol oynamaktadır.

Ramazandan sonra metabolizmanız yeni beslenme düzenine alışmaya çalışırken, vücudunuzun suya daha fazla ihtiyaç duyduğunu unutmamanız gerekmektedir. Bu dönemde kendinize özel detoks suları hazırlayarak su tüketiminizi arttırabilir ve ramazan sonrası ortaya çıkan rahatsızlıkların önüne geçebilirsiniz.

Detoks Suyu Nedir?

Detoks suyu, hava değişimi, dengesiz beslenme, asitli içecek tüketimi ve yağlı yiyecek tüketimi sonucunda vücudumuzda biriken toksinlerin hızlıca vücudumuzdan atılmasına yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda yağ yakıcı etkiye sahip olan detoks suları diyet dönemlerinde sıklıkla kullanılmaktadır.

Vücudumuzda biriken toksinler ve ağır metaller zamanla kişiye rahatsızlık vermektedir. Bu dönemlerde detoks suyu kullanılarak bu olumsuz etkilerden kısa sürede kurtulabilirsiniz. Detoks suyu hazırlarken çeşme suyu veya hazır sular yerine, yüksek pH ve mineral bakımından zengin arıtma suyu kullanmanız, hazırladığınız detoks suyunun daha etkili ve lezzetli olmasını sağlamaktadır.

Detoks Suyu Nasıl Hazırlanır?

Bir litre ılık arıtma suyunun içerisine damak zevkinize bağlı olarak elma, tarçın, nane yaprağı, portakal, greyfurt, limon, çilek, salatalık, zencefil gibi meyve ve sebzeleri ekleyerek gün içerisinde tüketebilirsiniz.

Detoks Suyu Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Alkol ve sigara tüketmeyin.

Asitli ve gazlı içeceklerden uzak durun.

Bakliyat tüketimine önem verin.

Mutlaka günde 1 saat yürüyüş yapmaya özen gösterin.

Detoks Suyu Tarifleri

Elma ve Tarçın Detoksu

1 litre suyun içerisine, dilimlenmiş 1 adet elma ve 1 adet çubuk tarçın ekleyerek tüketebilirsiniz. Elma ve tarçın detoksu kan şekerinizi düzenlemekte ve tatlı krizlerinizin önüne geçmektedir.

Salatalık Detoksu

1 litre ılık suyun içerisine, 2 adet salatalık, 1 adet limon ve 10 adet nane yaprağı ekleyerek 1 gece buzdolabında bekletin. Ertesi gün düzenli aralıklarla tüketin.

Nane Limon Detoksu

1 sürahi suyun içerisine, nane yaprakları ve dilimlenmiş limonları atarak buzdolabında birkaç saat beklettikten sonra tüketebilirsiniz.

Karpuz Detoksu

Su dolu sürahinin içine karpuz dilimleri ve nane yaprakları ekleyerek gün boyu tüketebilirsiniz.

Rainwater Ev Tipi Su Arıtma Cihazlarını İncelemek için TIKLAYIN.