loader
7/24 Müşteri Hizmetleri 0850 222 0 420
Bizi Takip Edin
Rain Blog S.S.S

Yıllık su tüketim maliyetini hesapla

Ücretsiz Teklif Al

Teklif Formu

blog image Paylaş:

Ramazanda Susuzluğu Nasıl Önleriz? 

İnsan vücudunun %70’i sudan oluşmaktadır. Normal şartlarda vücudumuz günlük en az 8 bardak suya ihtiyaç duymaktadır. Bu yıl yaz aylarına ve sıcak havalara denk gelen Ramazan ayında ise bu ihtiyaç daha da artmaktadır. Sıcak havalardan kaynaklanan aşırı terleme ve tuz kaybı dikkat edilmesi gereken önemli noktalardır.

 Ramazan ayında artan nem ve sıcaklıklarla birlikte uzun saatler vücudumuzun en temel ihtiyacını karşılayamadığımız zaman çeşitli sağlık sorunları ortaya çıkmaktadır. Unutulmaması gereken en önemli nokta oruç tutarken vücudumuzun su ihtiyacının azalmadığı, aynı kalmadığı ve daha fazla arttığıdır. Oruç tutarken vücudumuzda yaşanan su kaybı sonucunda; bayılma hissi, bulantı, baş dönmesi gibi çeşitli olumsuz durum ve sağlık sorunları meydana gelebilir. Ramazan ayı boyunca iftar ve sahur vakitleri arasında en az 12-14 bardak su içmek mevcut sıvı kaybınızı karşılamanıza yardımcı olmaktadır.

Su kaybıyla beraber aynı zamanda mineral ve vitamin kaybı meydana gelmektedir. Vücudumuzda meydana gelen mineral kaybı karşılanmadığı sürede çok ciddi sağlık sorunlarına sebep olmaktadır. Özellikle sodyum, potasyum, kalsiyum, magnezyum ve fosfat gibi vücudumuz için hayati önemi olan mineraller suda doğal olarak bulunmaktadır. Yaşadığınız mineral kayıplarıyla vücudunuzda kas ve sinir bozukluğu, kan basıncı bozukluğu, kalp ritmi bozukluğu, mide krampları, auralı migren, eklem ağrıları sorunları ortaya çıkmaktadır.

Rainwater su arıtma sistemleriyle vücudunuzun ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri saf ve temiz bir şekilde karşılayabilirsiniz. Alkali filtre sistemi, suyun Ph oranını 8,5 seviyesine çıkararak vitamin ve mineral açısından zenginleştirmektedir. Su arıtma sistemlerimizi incelemek için TIKLAYIN.