loader
7/24 Müşteri Hizmetleri 0850 222 0 420
Bizi Takip Edin
Rain Blog S.S.S

Yıllık su tüketim maliyetini hesapla

Ücretsiz Teklif Al

Teklif Formu

Model No: RNW-2100
ULTRAVİYOLE DEZENFEKSİYON
RNW-2100 ULTRAVİYOLE SİSTEM
Marka
RAİNWATER
Model No
RNW-2100
Ebatlar
154(G) * 124(D) * 464(Y) MM
Extra Özellikler
PHİLİPS UV LAMBA
Arıtma Kapasitesi
2 TON / SAAT
Servis Durumu
10 YIL GARANTİLİ
Kullanım Alanları
ULTRAVİYOLE DEZENFEKSİYON
Distribütör
RAİNWATER INC.
ÖLÇÜLER

 

GENEL BİLGİLER

Sadeliği ve performansı sayesinde, UV radyasyonla yapılan su sterilizasyonu son bir kaç yılda çok fazla gelişim gösterdi.

Güneş ışınımının bir parçası olan 253.7 nm değerindeki UV radyasyonu yapay olarak yeniden üretilir. Bu şekilde üretilen UV radyasyonu güneş ışığından daha yoğundur - dolayısıyla, su sterilizasyonuna da uygundur.

Bu özel dezenfeksiyon yönteminin lejyonella, mikroplar, bakteriler, virüsler ve tek hücrelileri yok ettiği ve çevreyi de hiçbir şekilde olumsuz etkilemedikleri bilinmektedir.

Sudaki mikroorganizmaları yok etmek ve böylelikle suyu bakteri oranı açısından içilebilir kılmak için ideal yöntemdir. Bu şekilde arıtılmış olan suyun içme kalitesinin değerlendirilmesi için, sudaki kimyasal bileşenlerin ilgili standartları karşılamaları gerekmektedir.


UYGULAMALAR - SU KAYNAKLARI

Yağmur suyu: Yağmur suyunun UV-Sterilizasyonu çok fazla sayıda uygulamaya güvenli su sağlamaktadır.

Sondaj suyu, kuyuları: Kuyu suyunun UV-Sterilizasyonu her türlü patojenik kirlenmeyi önlemektedir.

Musluk suyu: Musluk suyunun UV-Sterilizasyonu en detaylı talepleri bile karşılayacak birinci kalitede su sağlar.

Kaynak suyu, yer üstü suyu: Bu tip suların UV-Sterilizasyonu bakteri oranı açısından değişmez bir su kalitesi sağlar.

Tanklarda muhafaza edilen sular (karavanlar, tekneler vb.): UV-Sterilizasyonu sayesinde tanklarda muhafaza edilen sular sağlıklı olmalı sürdürecektir.

AVANTAJLARI

 • Kolay kurulum ve kullanım;
 • UV-Sterilizasyon yöntemleriyle %100 fiziksel dezenfeksiyon
 • Kimyasal eklemeden suyun doğal olarak arıtılması - aşırı doz riski de böylece bertaraf edilir;
 • Suda istenmeyen bir tat ve koku bulunmaz.
 • İnsan sağlığını tehlilkeye sokan mikroorganizmalara karşı etkinliği kanıtlanmıştır;
 • Zehirli yan ürünler gelişmez;
 • Daha az bakım gereksinimi sağlar.

KULLANIM ALANLARI

 • Konutlardaki banyo ve duşlar
 • Gıda hazırlama işleri
 • Amerikan üretim buzdolapları
 • Soğutulmuş su çeşmeleri
 • Akvaryumlar
 • Durulama
 • Hayvancılık (Tavuk, tavşan, ördek vb. hayvanlara patojenik mikroorganizma içermeyen su sağlanması)
 

WATER QUALITY ASSOCIATION - ALTIN MÜHÜR

The Water Quality Assoction Gold Seal programı 1959’dan beri belirlediği standartlar ve testler sonucunda içme suyu konusunda ürünleri sertifikalandırmaktadır. WQA su arıtma sektöründe bağımsız sertifikalandırma konusunda dünyanın en saygın ve güvenilir kurumudur.

FDA

Amerika Birleşik Devletleri’nin Sağlık Bakanlığı’na bağlı; gıda, diyet eklentileri, ilaç, biyolojik medikal ürünler, kan ürünleri, medikal araçlar, radyasyon yayan aletlerden sorumlu bürosudur. FDA kısaltmasının açılımı US. Food and Drug Administration olup, Türkçe “Amerikan Gıda ve İla. Dairesi” olarak ifade edilebilir.

CE

CE belgesi, Avrupa Birliği'nin, teknik mevzuat uyumu çerçevesinde 1985 yılında benimsediği Yeni Yaklaşım Politikası kapsamında hazırlanan Yeni Yaklasım Direktifleri icerisinde yer alan ürünlerle ilgili olup. ürünlerin AB'nin ilgili direktiflerine uygun olduğunu ve gerekli bütün uygunluk değerlendirme faaliyetlerinden geçtiğini gösterir.

TÜV CERT ISO 14001

Uluslararası bir çevre yönetim sistemi olan ISO l4001'e göre yönetilmektedir.

TÜV CERT ISO 9001

Uluslararası bir çevre yönetim sistemi olan ISO 9001'e göre yönetilmektedir.

DÜZEN NORWEST

Laboratuarımız 2005 yılında DIN EN ISO/IEC l702S:2005 Standartlarına uygun olarak Alman Akreditasyon Kuruluşu DAP tarafından akredite edilmis olup, Su, Atıksu, Toprak, Gübre, Sediman ve Atık çamur dahil olmak üzere toplam 212 parametrede akredilıedir. Akreditasyon belge ve bilgilerimize www.duzennorwest.com.tr web adresinden ulaşabilirsiniz.

İÇME SUYU SİSTEMİ ÖNCESİ KULLANIM
Eğer suyunuz fazla tortulu ve kirli ise içme suyu arıtım sisteminden önce kullanılarak hem daha sağlıklı bir su almanızı sağlar, hem de arıtma sisteminizin ömrünü uzatır.
GENEL ARITMA SİSTEMİ İLE KULLANIM
Genel arıtma sistemi öncesinde tortu filtrasyonu kullanımı, suyunuzun yumuşatılmadan önce ön filtrasyondan geçeker tortu ve çökeltilerden arınmasını sağlar. Bu sayede daha sağlıklı suya kavuşursunuz.

 

RAINWATER İLE GELEN UV AVANTAJLARI
 • Diğer UV cihazlarına kıyasla daha kompakt
 • Entegre bir debi azaltıcı sayesinde optimum arıtma garantisi
 • Daha kolay bir bakım süreci için pratik bakım planı
 • Birinci kalite bileşenler
 • Profesyonel yapı
 • Bio-doz ölçümü testleriyle kanıtlanmış etkili arıtma
 • Kapasite genişliği: Saatte 1~10 metreküp arasında
 • Ekipman: Temel veya tam kapsamlı seçenekler
 • UV + mekanik filtre ile aktif karbonu bir arada kullanma olanağı

 

Filtreler (Opsiyonel) Filtrenin spiral yapısı siklon etkisi yaratan bir merkezkaç kuvveti üretir ve böylelikle daha büyük partikülleri haznenin dibine tasır. Kalan kontaminantlar ise 5 ila 25 mikron arasında bir filtreleme kapasitesine sahip ve özel ihtiyaçlara göre uyarlanabilen kaliteli bir filtreleme islemine maruz kalırlar;

Arıtır (Opsiyonel) Aktif karbonla yapılan arıtma islemi sayesinde istenmeyen tat ve kokular ile hasere ve bitki öldürücü kimyasallar sudan atılmıs olur. Aktif karbon, kolayca degistirilebilmesi için ayrı bir kapta tutulur. Üst kapagın vidaları çıkartılarak aktif karbon malzemesi kolayca degistirilebilir;

Sterilize eder Bakterisiz bir su kalitesi için UVc su sterilizasyonu. Yagmur suyunun tamamen arıtılmasına son derece uygun.

 

Kullanımı Kolay Lamba degisimi için cihaz ele alındıgında, UV lambayı çıkartıp yerine yenisini koymak için UV’yi yalnızca 5° döndürmek yeterli olacaktır.

Tüm UV-sterilizasyon islemlerinden önce ön filtreleme: Optimum UV-sterilizasyon işlemini gerçekleştirmek için, su, tortulardan arındırılmış olmalıdır.

UV Konumlandırma: Tüm kompozit su arıtma sistemlerinde, UV-sterilizatörü her zaman son parça olarak konumlandırılır.

ÖNEMLI: Lamba yılda bir kez degistirilmedigi takdirde, UV-sterilizatörünüz verimli ıçalısmayacaktır. Bir yıllık kullanımın ardııından lambanın mavi ısık veriyor olması cihazınızın verimli çalıstıgı anlamına gelmez.

Rainwater içme suyu arıtma sistemlerinde kullanılan tüm tertibat malzemeleri PARKER - LIQUIFIT - LEGRIS marka olup, Amerikan Gıda ve İlaç Yönetmelikleri FDA, CFR21 ile uyumludur.

 

İdeal Kilitlenme
 • Kalite kontrolü ve tarihli kodlama
 • Otomatik Kilitlenme: Uygun kavrama tasarımı sayesinde, hem statik hem de dinamik pozisyonlarda, boru ile D mühürü arasında mükemmel uyum mevcuttur.

 

Sadeliği ve performansı sayesinde, UV radyasyonla yapılan su sterilizasyonu son bir kaç yılda çok fazla gelişim gösterdi.

Güneş ışınımının bir parçası olan 253.7 nm değerindeki UV radyasyonu yapay olarak yeniden üretilir. Bu şekilde üretilen UV radyasyonu güneş ışığından daha yoğundur - dolayısıyla, su sterilizasyonuna da uygundur.

Bu özel dezenfeksiyon yönteminin lejyonella, mikroplar, bakteriler, virüsler ve tek hücrelileri yok ettiği ve çevreyi de hiçbir şekilde olumsuz etkilemedikleri bilinmektedir.

Sudaki mikroorganizmaları yok etmek ve böylelikle suyu bakteri oranı açısından içilebilir kılmak için ideal yöntemdir. Bu şekilde arıtılmış olan suyun içme kalitesinin değerlendirilmesi için, sudaki kimyasal bileşenlerin ilgili standartları karşılamaları gerekmektedir.

 

Su Yumuşatma Sistemi Nasıl Çalışır?
Rainwater Su Arıtma Sistemi Nasıl Çalışır?

NASA TEKNOLOJİSİ REVERSE OSMOS SİSTEMİ

Ters osmos teknolojisi, ilk olarak Nasa tarafından, donanmaya temiz içme suyu temin etmek amacıyla geliştirilen önemli bir buluştur. Ters osmos işlemi, farklı iyon konsantrasyonuna sahip olan ve aralarında yarı geçirgen bir membran bulunan iki çözeltinin iyon konsantrasyonlarının eşitlenmesi prensibine dayanır.

Ozmotik basınç ile doğal olarak gelişen bu olaya, bir pompa veya şebeke hattı basıncı ile ozmotik basınçtan daha yüksek bir basınç uygulandığında, işlem ters osmos adını alır ve yarı geçirgen membran, sadece temiz suyu geçirerek suyun içerisindeki eriyik halde bulunan organik ve inorganik maddeler, tuzlar, ağır metaller, virüslerve bakterilerden arındırır.

Yüksek teknolojinin insanlığa armağanı olan RO; Ters Ozmoz sistemi, yaşam kaynağı suyun vucuttaki biyolojik yararlanımını maksimum seviyeye taşımaktadır. Bu teknoloji NASA tarafından geliştirilmiştir.

Rainwater Su Arıtma Sistemleri, RO teknolojisi ile arıttığı sağlıklı ve temiz suyu, beklemeden, kuşku duymadan tüketmenizi garanti altına alır. Damacana su ile uğraşmadan, pH seviyesi yüksek değeri ile lezzetli suya dilediğiniz her an mutfağınızdan yada ofisinizden ulaşım imkanına sahip olursunuz.

Biz su’yuz. Bedenimizin %70’i sudan oluşmaktadır. Vücudun günlük 2-2,5 litre suya ihtiyacı vardır. Baş ağrısı, yorgunluk, konsantrasyon eksikliği, böbrek enfeksiyonları, su açlığının en temel belirtileridir. Ve içtiğimiz sıvılar asla suyun yerini tutamaz.

 

10 YIL GARANTİ PRENSİBİ
Rainwater aldığınız tüm arıtma sistemlerine 2+8 yıl garanti vererek kalitesini ön plana çıkarıyor.

 

10 YIL FİYAT GARANTİSİ PRENSİBİ
Rainwater su arıtma cihazlarının teknik servis ve filtre ücretleri için 10 yıl boyunca yılda 100$'ı aşmama garantisi vermektedir.

 

10 YIL SİGORTA PRENSİBİ
Rainwater montaj yaptığı her evi montajdan ve cihazdan kaynaklanan su basma riskine karşı 10 yıl sigortalıyor.

 

7/24 ÇAĞRI PRENSİBİ
Rainwater'a her türlü soru veya sorunlarınız ile ilgili 7 gün 24 saat boyunca telefon ile ulaşabilir, destek alabilirsiniz.

 

EN İYİ FİYAT PRENSİBİ
Rainwater bünyesinde bulunan tüm arıtma cihazları ve sebiller için sizlere en iyi fiyat garantisini sunar.

 

100 GÜN İADE PRENSİBİ
Aldığınız ürünü herhangi bir koşul belirtmeksizin sistemimizi 100 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

 

30 GÜN DENEME PRENSİBİ
Sistemlerimizi evinizde 30 gün boyunca hiç bir ücret ödemeden deneyebilirsiniz.

 

5 SAATTE SERVİS PRENSİBİ
Rainwater arıza yaşanması durumunda 5 saatte servis garantisini sunabilen tek firma!