loader
7/24 Müşteri Hizmetleri 0850 222 0 420
Bizi Takip Edin
Rain Blog S.S.S

Yıllık su tüketim maliyetini hesapla

Ücretsiz Teklif Al

Teklif Formu

blog image Paylaş:

Saf su içeriği bakımından kimyasal madde veya zararlı atık bulundurmamaktadır. Saf su birden fazla alanda kullanılmaktadır. Teknoloji ile birlikte kullanım alanı artan saf su özellikle kimya ve makine sektöründe en çok tercih edilen maddedir. Plastik üretiminde, soğutma sistemlerinde, ilaç üretimlerinde, araçların akülerinde, ütülerde ve birçok alanda saf su kullanılmaktadır. Canlılar kesinlikle saf su tüketmemelilerdir. Saf su tüketimi tüm sindirim sistemini bozmakla beraber aynı zamanda vücudumuzun elektroliz dengesiyle oynamaktadır.

Saf su mineral, kalsiyum, magnezyum, sodyum ve benzeri mineralleri içermediği gibi kanda bulunan mineral ve vitaminleri emerek vücudun halsiz kalmasına sebep olmakta ve bağışıklık sistemini zayıflatmaktadır. Bu mineraller insan sağlığında hayati önem taşımaktadır. Saf suyun içindeki maddeler kimyasal tepkimelerden geçirilerek üretilmektedir. İnsan eli ile oluşturulan saf su hipotonik özellik gösterebilir. Bu özelliği de hücre ile temasında hücreye zarar verebilir, hücreyi şişirebilir ve patlatabilir. Bu durumlar oluşabileceği için saf su insan için zararlı bir madde olarak uzmanlar tarafından açıklanmıştır.

Saf su olarak tanıtımı yapılan ve reklamları dönen suların gerçek saf su olmadığını da belirtmemiz gerekmektedir. Buradaki en önemli detay suyun sadece temiz olduğunu belirtmek adına saf su teriminin kullanılmasıdır. Çünkü gerçek saf suyun içilmesi gibi bir durum kesinlikle söz konusu değildir. İçme suyu olarak mineral bakımından zengin su tercih etmeniz gereklidir.

Rainwater su arıtma sistemleri şebeke suyunu arıtarak suyun içerisine gerekli tüm mineralleri yeniden suya kazandıran, ters ozmos prensibiyle çalışan cihazlardır. İnsan sağlığına uygun ve bol mineralli su kullanarak ailenizin ve çocuklarınız sağlığını koruma altına almak ister misiniz? Rainwater Su Arıtma Cihazlarını incelemek için TIKLAYIN.