loader
7/24 Müşteri Hizmetleri 0850 222 0 420
Bizi Takip Edin
Rain Blog S.S.S

Yıllık su tüketim maliyetini hesapla

Ücretsiz Teklif Al

Teklif Formu

blog image Paylaş:

Sert su, kalsiyum ve magnezyum gibi yüksek konsantrasyonda çözünmüş minerallere sahip olan sudur. Saf haliyle su, sert su minerallerini içermez ve doğal olarak su yumuşaktır. Fakat bu mineraller, suyun kireç taşı gibi kalsiyum ve magnezyum içeren kayalardan geçtiğinde toplanır.

Yumuşak su, daha yüksek bir sodyum içeriği ve küçük bir kalsiyum ve magnezyum konsantrasyonuna sahip olan sudur. Su arıtma cihazlarının sahip olduğu su yumuşatma sistemleri ile sert suyun içindeki kimyasallar engellenir ve yumuşak su elde edilir.

Çok değerlikli katyonların yüksek bir konsantrasyonu suyun sert olmasına yol açar. Kalsiyum ve magnezyum en yaygın kaynaklarıdır. Su genellikle aktığı yerden bunları toplar. Yağmur suyu ve arıtma suyu yani sağlıklı su yumuşaktır.

Sert Suyun Etkileri

Sert suyun böbreklere zararı gibi insan sağlığına olumsuz etkileri vardır. Bunun yanında bulaşık ve banyolara leke ve iz bırakır, ev aletlerine daha da fazla zarar verir. Sıhhi tesisatın tıkanmasına neden olan, kazanlarda ısı kışını bozan ve aşırı ısınma yaratan tortu, kireç gibi birikintileri bırakır. PVC borularda kireç birikmesine neden olur ve suyun akışını azaltır. Duş başlıklarını tıkayarak, saçın sertleşmesine yol açar.

Su ısıtıcıları, kahve makineleri gibi cihazların ömrünü kısaltır. Yıkanan çamaşırların sert olmasına neden olur ve iyi yıkama sağlanmaz. Suyun sert olduğunu anlamanın en kolay yöntemi elinizi sabunla yıkamaktır. Elinizi sabunla yıkadığınızda eliniz köpürmüyorsa bu suyun sert olduğunu gösterir. Yumuşak suda böyle sorunların hiçbiri yaşanmaz.

Suyunuz sert ise; bir su arıtma sistemleri suyunuzu yumuşatır ve aileniz için mükemmel hale getirir. Evinize profesyonel olarak kurulmuş bir su arıtma cihazınız olduğunda, suyunuzu içmek için güvenli hale getirir.

Suyunuzun aileniz için ne kadar önemli olduğunu ve kireçlenmiş borularla yaşayacağınız maliyet tasarruflarını düşündüğünüzde, evinizde su arıtma sistemleri bulunması düşündüğünüzden daha uygun maliyetli olacaktır. Sağlığınız için su yumuşatma sistemlerine sahip olmak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.