loader
7/24 Müşteri Hizmetleri 0850 222 0 420
Bizi Takip Edin
Rain Blog S.S.S

Yıllık su tüketim maliyetini hesapla

Ücretsiz Teklif Al

Teklif Formu

blog image Paylaş:

Doğru zamanda su içmek insan vücudunun işlevlerini arttırır. Çoğu insan ve özellikle kadınlar yeterince su içmediklerini söylerler. Su içmek, sağlık, güzellik ve uzun hayat için çok önemlidir. Bir insan 40 gün boyunca gıdasız olarak hayatta kalabilir ancak sağlık ve vücut su kaybının miktarına bağlı olarak 2 gün sonra insanın kimyası bozulur.

Su Ne Zaman İçilmelidir?

Vücudun düzgün çalışması için günde 8 bardak su içmenin önemli olduğu yaygın bir bilgidir. Bununla birlikte, “su içmek için en doğru zaman” nedir?

Vücudun fonksiyonlarını en üst düzeye çıkarmak için günün en iyi zamanlarının ne olduğunu yazımızda bulacaksınız.

Sabah Uyandıktan Sonra:

Sabah uyandıktan sonra 2 bardak su içmek, iç organların harekete geçmesine yardımcı olur ve kahvaltıdan önce vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olur.

Yemekten Önce:

Yemekten 30 dakika önce 1 bardak su içmek sindirime yardımcı olur. Aynı zamanda daha tok hissetmenizi sağlar. Bu da daha az yemek yiyeceğiniz anlamına gelir. Yemekten önce su içtiğinizde, mide yemek için hazırlanır. Su, tat tomurcuklarını uyandırır ve mide astarını nemlendirir, böylece asidik yiyecekler mideyi rahatsız etmez.

Banyodan Önce:

Banyo yapmadan önce 1 bardak su içmek kan basıncını düşürür ve yüksek tansiyondan korunmaya yardımcı olur.

Yatmadan Önce:

Yatmadan önce 1 bardak su içmek felç ve kalp krizlerinden korumaya yardımcı olur. Gece boyunca meydana gelebilecek herhangi bir sıvı kaybını engellemek için uyumadan önce su içmek önemlidir.

Egzersizlerden Sonra:

Güçlü bir egzersizin ardından, terleme ve idrara çıkma nedeniyle kaybolan sıvının yerine su içmeniz gerekir. İhtiyacınız olan miktar, kilonuza, sağlığınıza ve sıcak veya nemli koşullara, özellikle uzun sıcak günlere bağlıdır.

Çay ve Kahveden Önce

Çay ve kahve içmek, vücuttaki mide ülserine ve kansere neden olabilen asitliği artırır. Bu nedenle, bu içecekleri tüketmeden önce su içmek bu hasarı en aza indirgemenize yardımcı olacaktır.

Vücudunuzu mutlu etmek için her 2 saatte bir 1 bardak su içmeyi unutmayın!