loader
7/24 Müşteri Hizmetleri 0850 222 0 420
Bizi Takip Edin
Rain Blog S.S.S

Yıllık su tüketim maliyetini hesapla

Ücretsiz Teklif Al

Teklif Formu

blog image Paylaş:

“Su yumuşatma sistemleri”, kalsiyum ve magnezyum iyonlarını sert sudan temizler ve sodyum iyonları ile değiştirir. Kalsiyum ve magnezyum iyonları, ev sabunlarının ve deterjanların etkilerini engeller. Su yumuşatma sistemleri bu sayede deterjanların kir ve yağları giysi ve bulaşıklardan daha etkili bir şekilde temizlemelerine yardımcı olur. Evinize bir su yumuşatma sistemi taktıktan sonra sabun ve deterjan kullanımında azalma gözlemleyeceksinizdir.

Su yumuşatma sistemleri, pozitif yüklü iyonları çıkarmak için tasarlanmış özel iyon değiştiricileridir. Sert su, boruları tıkayabilir, evdeki elektrikli cihazlara zarar verebilir. Sert su, endüstriyel, ticari ve evsel su sistemlerinde daha yüksek kireç birikintisi riskine neden olur. Su yumuşatma sistemleri bu olumsuz etkileri önleyebilir.

Su Yumuşatma Sistemleri Nasıl Çalışır?

Su yumuşatma sistemleri, evinize giren su tesisatı içinde bulunur. Böylece içme ve yıkama için kullanılan suyu yumuşatır. Sistem, suda çözünmüş pozitif iyonları çeken ve bağlayan moleküllerle kaplı birkaç küp ayaklı plastik reçine içerir. Sodyum pozitif iyonlar reçineyi kaplar fakat su, reçinenin üzerine akarken, sert sularda doğal olarak bulunan kalsiyum magnezyum pozitif iyonları reçineye yapışır. Bu, reçine üzerindeki elektriksel yük dengesini sağlamak için sodyum iyonlarını suya bırakır. Yavaş yavaş, sodyum iyonlarının çoğu ev suyuna salınır ve reçine kalsiyum ve magnezyum iyonları ile doyurulur. Su yumuşatma sistemleri, reçineyi gecenin ortasında bulunan konsantre bir tuzlu su çözeltisiyle durulayarak yeniler. Tuzlu sudaki yüksek konsantrasyondaki sodyum iyonları, kalsiyum ve magnezyum iyonlarını reçineden ayırır ve reçine bir kez daha sodyum iyonlarıyla kaplanır. Kalsiyum ve magnezyum iyonları sistemden ayrılır.

Su Yumuşatma Sistemleri Özellikleri

Su yumuşatma sistemlerine sahip olmadan önce özellikleri ve kontrolleri hakkında mutlaka bilgi edinin. Örneğin, rejenerasyon döngülerini neyin kontrol ettiğini, her bir devrin ne kadar sürdüğünü ve ihtiyaç duyulan su ve tuz miktarını kontrol edin.

Su yumuşatma sistemlerinin sertifikalı onaylı olmasına dikkat edin. NSF sertifikası, su arıtma ürünlerinin test edilip ve onaylanıp bağımsız bir test kuruluşunun verdiği sertifikadır.

Rainwater su yumuşatma sistemleri, NSF sertifikasyonuna sahip olup suyunuzun verdiği hissi değiştirip günlük yaşantınızın her açısına değer katacaktır.