loader
7/24 Müşteri Hizmetleri 0850 222 0 420
Bizi Takip Edin
Rain Blog S.S.S

Yıllık su tüketim maliyetini hesapla

Ücretsiz Teklif Al

Teklif Formu

blog image Paylaş:

RAİNWATER TEKNOLOJİSİ SUYU NASIL ARITIR?

Ters osmos teknolojisi, ilk olarak Nasa tarafından, donanmaya temiz içme suyu temin etmek amacıyla geliştirilen önemli bir buluştur. Ters osmos işlemi, farklı iyon konsantrasyonuna sahip olan ve aralarında yarı geçirgen bir membran bulunan iki çözeltinin iyon konsantrasyonlarının eşitlenmesi prensibine dayanır.

Ozmotik basınç ile doğal olarak gelişen bu olaya, bir pompa veya şebeke hattı basıncı ile ozmotik basınçtan daha yüksek bir basınç uygulandığında, işlem ters osmos adını alır ve yarı geçirgen membran, sadece temiz suyu geçirerek suyun içerisindeki eriyik halde bulunan organik ve inorganik maddeler, tuzlar, ağır metaller, virüsler ve bakterilerden arındırır.

1. ADIM

Partiküllerin Temizlenmesi İçin Tortu Filtresi

Sudaki tortu ve bulanıklığın uzaklaştırılması işlevini gerçekleştirir. Bulanıklık suyun içerisinde askıda bulunan katı maddelerin neden olduğu bir kirliliktir. Bu maddeler inorganik veya organik kökenli olabileceği gibi değişik partikül büyüklüklerine desahip olabilirler.

2. ADIM

Klor ve Organik Maddelerin Temizlenmesi İçin Ön Karbon Filtre

Şebeke suyunda bulunan klorun koku ve renk verici organik maddelerin uzaklaştırılması için adsorbsiyon olarak adlandırılan özelliği yüksek hindistan cevizi bazlı aktif gümüşlü karbon filtre kullanılmaktadır.

3. ADIM

İleri Arıtım İçin Hiper Filtrasyon

Üzerinde, gözenek genişliği 0,0001 mikron yani milimetrenin milyonda biri kadar gözenekler bulunan, yarı geçirgen zardan oluşan membranlı filtre; suyu, çözünmüş halde bulunan civa, nitrat, arsenik, bakır, kurşun gibi ağır metallerden ve virüs, bakteri, kireç, çeşitli kimyasallar gibi kirleticilerin tamamında arındırır.

4. ADIM

ADIM Seramik Alkali Filtre / Ph ve Mineral miktarını arttırarak koku gidermek ve Suyun Tadını İyileştirmek İçin

Tanktan musluğa giden su lezzet kazanmak üzere son olarak alkali filtreye gelir. Bu filtrenin görevi kokuya neden olan maddeleri temizleyerek, mikroorganizmaların oluşmasını önlemek, içme suyu ph'ını yükseltmektedir.  Su bu filtrede; tadı iyileştirilir, ph seviyesi yükseltilir ve mineraller bakımından zenginleşir. Son aşamada su musluğa gelir. Böylece sağlıklı ve taze Rainwater suyu güvenle içilmeye hazırdır.