loader
7/24 Müşteri Hizmetleri 0850 222 0 420
Bizi Takip Edin
Rain Blog S.S.S

Yıllık su tüketim maliyetini hesapla

Ücretsiz Teklif Al

Teklif Formu

blog image Paylaş:

Alkali Su Nedir?

Alkali su çok sayıda yararı olduğu söylenmekte olan, bilhassa kilo vermeyi isteyenlerce merak edilmekte olan bir konu. Bu mucizevi su adından söz ettirdiği kadar faydalı mı? Sağlamakta olduğu pek çok yararla çok sağlıklı olduğu söylenen bu tür su nedir yazımızda cevabını bulabilirsiniz.

Alkali Suyun pH Değeri

Son zamanlarda adından sıkça söz ettiren içecekler arasında yer alan bu mucizevi suyun zayıflattığı söyleniyor. Suyun ideal olan pH değerini ve saflığını koruması için alkali olması gerekir. Bu suyun vücutta temizliğe yaradığı, zayıflattığı, vücuttaki pH değerini koruduğu gibi pek çok faydasından bahsediliyor. Suyu alkalileştirmek için ne yapmalı?

Alkali Su Nedir?

Satın alınan suyun paketinin üstünde pH değerinin yazdığını bilirsiniz. Bu o su içindeki hidrojen miktarının göstergesidir. İçindeki hidrojen miktarının yüksek olması demek pH değerinin yüksek olduğunu gösterir. Bu da suyun bazik olduğunu gösterir. Bir su, alkali su mu yani pH değeri yüksek mi değil mi nasıl anlaşılır?

Şişenin arka kısmında yazmakta olan pH değeri 7’nin üstündeyse bu suyun alkali olduğunu göstermektedir. Yani su bazik özellik taşımaktadır. Eğer suyun pH miktarı 7’den küçükse su asidiktir demektir. Eğer tam 7’yse o su nötrdür.

Alkali Suyun Yararları

Bu mucizevi su baz özelliği gösterdiği için vücutta yer alan toksinleri atmaya yarar. Bu, vücudu temizlediğini göstermektedir. Bu su, vücutta yer alan zarar taşıyan maddeleri daha hızla atmaya yarar. Sindirim sistemin daha düzen içerisinde çalışmasını sağlar. Ayrıca vücudun pH değerini de düzenler. Cildin beslenmesine yarar, yaşlılık belirtisini azaltmakta olup tenin güzelleşmesine yarar. Hücreler daha hızla yenilenir ve pH değeri sağlandığı için bağışıklık sistemi güçlenir. Ödemlerin oluşumunun engellenmesine yarar. Zararlı hücrelerin atılmasına ve ödemin atılmasına yaradığı için zayıflatır.

Alkali Su Nasıl Yapılmaktadır?

Alkali su yapmak için birkaç malzemenin gerekli olduğunu söyleyelim. Birincisi limondur. Limonun dilimlenerek suya atılması ve 7-8 saat civarı beklemek gerekir. Bekletmenizin ardından 2 litrelik su içerisine 1 çay kaşığı deniz tuzunu ilave etmek gerekir. Ardından karıştırılır. Bu yöntemle suyun pH değerinin yükselecek ve bu su alkalileşecektir.

Alkali Filtreye sahip Su Arıtma Sistemimizle Tanışmak için TIKLAYIN.