Ürün Kategorileri
www.rainwater.com.tr

Çocuk Gelişiminde Su Tüketiminin Önemi

Sanayi devriminin gerçekleşmesiyle artan şehirleşme temiz su kaynaklarının hızla tükenmesine yol açmıştır. Temiz su kaynaklarının hızla tükenmesiyle şehirlerde çeşitli salgınlar ve hastalıklar ortaya çıkmıştır. Ortaya çıkan salgınlar ve hastalıklar neticesinde en çok ölüm oranı çocuklarda görülmüştür.

Çocuk sağlığı başta olmak üzere suyun insan vücudundaki öneminin farkında olan Rainwater Su Arıtma Sistemleri sektördeki 75 yıllık deneyimi ile temiz ve sağlıklı su sağlamayı hedeflemektedir. Çocuklarda 6. Aydan itibaren verilmeye başlanan içme suyu, vücudun en savunmasız olduğu dönemde tüketilmeye başlanmaktadır. Ek gıdaya geçilen bu dönemde bebekler için en önemli takviye temiz içme suyudur.  Sağlıklı ve taze su tüketimi çocukların gelişim çağında ihtiyaç duydukları vitamin, mineral ve proteinler kadar hayati önem taşımaktadır. Bedenimiz suyu oksijeni organlarımıza taşımak, vücudu toksit maddelerden arındırmak ve bağışıklık sistemini düzenlemek gibi fonksiyonların işleyişinde kullanmaktadır.

Uzmanlar içme suyunda bulunan nitrat, kurşun, civa, arsenik gibi maddelerin çocukların bağışıklık sistemlerini etkilediğini ve çocuklarda fiziksel, zihinsel gelişme bozukluklarının ortaya çıktığını ortaya koymuştur. Zararlı maddelerden arındırılmamış içme suları tüketildiğinde ciddi böbrek sorunları, bağırsak hastalıkları başta olmak üzere birçok probleme sebep olmaktadır. Sağlıklı ve temiz su tüketimi çocukların gelişimlerine olumlu yönde katkı sağlayarak gelişimleriyle doğru orantılı rol oynamaktadır. Sağlıklı su tüketen çocukların okul ve günlük hayatlarında daha aktif olduğu uzmanlar tarafından belirtilmiştir. Çocukların her türlü etkiye açık olduğu dönemde sağlıklı ve taze su tüketimi için gerekli alt yapıyı sağlamak ise ebeveynlere düşmektedir.

Sağlıklı bir gelecek için çocuğunuzun ağır metallerden ve kirleticilerden arındırılmış, güvenilir ve saf su içtiğinden emin olmak için bugün siz de Rainwater Su Arıtma Cihazları ile Tanışın! Ürünlerimizi incelemek için TIKLAYIN!

Diğer Gönderiler

Karşılaştır
Kaydedilenler

Hızlı İşlemler

Dil Seçin