loader
7/24 Müşteri Hizmetleri 0850 222 0 420
Bizi Takip Edin
Rain Blog S.S.S

Yıllık su tüketim maliyetini hesapla

Ücretsiz Teklif Al

Teklif Formu

blog image Paylaş:

Doğal Hayatı Koruma Vakfı'nın (WWF) Britanya'daki Newcastle Üniversitesi'ne yaptırdığı araştırmaya göre her hafta bir kredi kartı büyüklüğünde plastiği mideye indiriyoruz. Plastikle sindirim sistemimiz arasındaki en önemli aracın ise içme suyu olduğu ortaya çıktı.

'Plastiksiz Yaşam' başlıklı araştırmayı yapan ekip, her hafta 5 gram ağırlığındaki 2 bin civarında mini plastik parçası yuttuğumuzu açıkladı. Bu miktar ortalama bir kredi kartı büyüklüğüne denk gelmektedir. Plastikteki küçük partiküllerin içme suyu ve kabuklu deniz ürünleri, tuz gibi gıdalar aracılığıyla soframıza ve midemize ulaştığı araştırma sonucunda ortaya çıktı. Mikroplastiklerin 5 milimetreden küçük olduğunu belirten bilim insanları, bu plastiklerin dünyanın her yerindeki musluktan akan suda, şişelenmiş sularda ve kaynak sularında mevcut olduğunu açıkladı.

Uzmanların belirttiğine göre bu tehlikenin önüne geçmek mümkün. Alınabilecek ilk önlem BPA içermeyen şişeler kullanmak. Ayrıca evinize taktırabileceğiniz arıtma sisteminden elde ettiğiniz suyu düzenli olarak sterilize ettiğiniz çelik mataralara veya cam şişelere doldurarak yanınızda taşıyabilirsiniz. Su arıtma cihazları, şebeke suyunu arıtmak için tasarlanmış cihazlardır. Günümüzde pek çok ev ve iş yerinde kullanılan su arıtma cihazları, özel filtreleme sistemleri kullanılarak temiz su elde edilmesini sağlar. Su arıtma cihazlarında yer alan filtreler; şebeke suyundaki zararlı partikül ve minerallerin süzülmesini, kötü tat, renk ve kokuya neden olan organik maddelerin temizlenmesine yardımcı olur. Ayrıca kaliteli cihazlarda kullanılan gelişmiş filtreler, suyun Ph ve mineral miktarını arttırmaktadır.

Son yıllarda artan miktardaki su kirliliğinden dolayı bir su arıtma cihazına sahip olmak lüks olmaktan çok bir zorunluluk oluşturmaktadır. Rainwater Su Arıtma Sistemleri, zararlı kimyasalları uzaklaştırmak ve su tüketimini güvenli hale getirmek için tüm ürünlerinde üstün teknolojiye sahiptir. Rainwater Su Arıtma Sistemlerini incelemek ve detaylı bilgi almak için TIKLAYIN.