loader
7/24 Müşteri Hizmetleri 0850 222 0 420
Bizi Takip Edin
Rain Blog S.S.S

Yıllık su tüketim maliyetini hesapla

Ücretsiz Teklif Al

Teklif Formu

blog image Paylaş:

Su hem beslenmenin temel taşı hem de vücudumuzun en önemli kimyasal bileşeni. Bu nedenle sağlığımız açısından günde ihtiyacımız kadar su tüketmemiz öneriliyor. Ancak içtiğimiz suyun miktarı kadar sahip olduğu özellikler de sağlığımız için büyük önem taşıyor. Yetersiz su tüketimi kadar kalitesiz su tüketimini de birçok hastalığa neden olabiliyor. İyi ve kaliteli su, yaşamımızı sağlıklı bir şekilde idame ettirebilmemiz için çok önemli. İçme suyunun temiz olması kadar, sertliği de insan sağlığı üzerinde önemli rol oynuyor.

Günlük yaşantımızda kullandığımız suyu üç başlıkta değerlendirebiliriz: Doğal kaynak suları, şehir şebeke suları ve doğal mineralli sular. Doğal kaynak suları ve doğal mineralli sularda kalsiyum, magnezyum, bikarbonat, demir gibi elementler bulunuyor. Suyun sertliği, kalitesini belirliyor ve sert sular, sağlıklı sular olarak değerlendiriliyor. Suyun pH değeri ise suyun içerisinde bulunan hidrojen miktarına işaret ediyor. Yüksek pH’a sahip sular daha çok oksijen tutuyor ve tazeliklerini daha uzun süre koruyabiliyor. Alkali su olarak da bilinen, pH değeri 7’nin üzerinde olan sular ise zararlı asitlerin vücuttan atılmasını hızlandırıyor. İnsan kanının pH değeri 7,4 olduğu için vücuttaki pH değerini dengelemek ve vücut direncini artırmak için alkali su tüketilmesi öneriliyor.

Sağlıklı suyun en önemli özelliklerinden biri; mikrobiyolojik, fiziksel, kimyasal ve radyoaktif kirlenmeden arınmış, yani saf olması ve pH değeri, mineral içeriği, elektron yönünden zengin olması. Alkali su, yüksek antioksidan özelliğe sahip, dolayısıyla sağlıklı suyun pH’ı mutlaka 7,4’ün üstünde olmalı. Günümüzde içme sularının büyük bir kısmının pH oranı düşük. Bu nedenle magnezyum ve kalsiyum açısından güçlü olan alkali su tüketmeye dikkat etmek gerekiyor çünkü alkali sular bu minerallerin yetersizliğine bağlı sağlık risklerinin azaltılmasına yardımcı oluyor. Alkali sular aynı zamanda deriden kaybedilen suyun yerine konularak nemlendirilmesine, dolayısı ile cilt sağlığının korunmasına, bağışıklık sistemimizin güçlendirilmesine, vücut ağırlığının kontrol edilmesine ve bağırsak problemlerinin önlenmesine de yardımcı oluyor. Uzmanlar sağlıklı kalmak için günde 2,5-3 litre alkali su tüketilmesini öneriyor. Sizlerde ailenizin ve sevdiklerinizin sağlığını korumak için alkali su üreten bir arıtma cihazı sahibi olabilirsiniz. Alkali sistemler sahip arıtma cihazlarımızı incelemek için TIKLAYIN.