loader
7/24 Müşteri Hizmetleri 0850 222 0 420
Bizi Takip Edin
Rain Blog S.S.S

Yıllık su tüketim maliyetini hesapla

Ücretsiz Teklif Al

Teklif Formu

blog image Paylaş:

Birçoğumuz kış aylarında su içmeyi unutuyoruz veya su ihtiyacımızı sıcak içeceklerden karşılamaya çalışıyoruz. Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte pek çoğumuzun yaşam tarzı, beslenme ve su tüketim alışkanlıkları da değişiyor. Ancak mevsim ne olursa olsun sağlığımızı korumak için yeterli miktarda su tüketmeye özen göstermek gerekiyor. Su içmek vücudun tüm fonksiyonlarını sağlıklı biçimde yerine getirebilmesi için gereklidir. Gün içerisinde yeteri seviyede su tüketilmemesi konsantrasyonda bozulma, yorgunluk, halsizlik, enerji düşüklüğü gibi sonuçlar ortaya çıkarırken, ilerlediğinde karaciğer ve böbrek fonksiyonlarında bozulmalar; bu da uzun vadede ciddi hastalıklara sebep olabilmektedir.

Her bireyin su ihtiyacı vücudun kullandığı enerji miktarına bağlı olarak değişir. Yetişkinlerde enerji harcamasının her kalorisi başına 1- 1,5 ml su gereklidir. Buna göre yetişkin bireylerin günlük ortalama 1,5 - 2 litre su alması yeterlidir. İnsanlar, besin almadan haftalarca yaşayabilir fakat su olmadan yalnızca birkaç gün yaşamını sürdürebilir. İnsan vücudundaki su oranı % 45 ila % 70 arasında değişir. Vücutta bulunan suyun % 10 kadar azalmasıyla dahi yaşam tehlikeye girmeye başlamaktadır. Suyun % 20’sinin yitirilmesi ise ölümle sonuçlanabilir. Bu nedenle suyun vücuttaki görevlerini önemsemek gerekir. Su tüketimi cilt sağlığının korunması, metabolizma hızlandırması ve toksinlerin vücuttan atılmasında büyük rol oynamaktadır.

Kış aylarında tükettiğiniz çay ve kahve gibi sıcak içeceklerin, sıvı forma sahip olması vücudun su ihtiyacını karşıladığının düşünülmesine neden oluyor. Fakat bilinmelidir ki bu içecekler, susama ihtiyacını giderebilir ancak idrar söktürücü özelliğe sahip olması sebebiyle vücuttan su atımını kolaylaştırıyor. Kış aylarında su tüketimini arttırmak için suyunuzun içerisine çeşitli mevsim meyvelerini dâhil ederek lezzetli içme suları elde ederek bağışıklığın güçlenmesini sağlayabilirsiniz. Suyunuzu mutlaka gözünüzün önüne koyarak kendinize hatırlatabilir veya telefonunuza su hatırlatıcı kurarak su içme alışkanlığınızı geliştirebilirsiniz. Ancak unutulmaması gerek en önemli nokta kullanılan suyun alkali ve sağlıklı su olması gerektiğidir. Alkali su, baz özelliği gösterdiği için vücutta yer alan toksinleri atmaya yarar. Bu, vücudu temizlediğini göstermektedir. Bu su, vücutta yer alan zarar taşıyan maddeleri daha hızla atmaya yarar. Sindirim sistemin daha düzen içerisinde çalışmasını sağlar. Cildin beslenmesine yarar, yaşlılık belirtisini azaltmakta olup tenin güzelleşmesine yarar. Alkali su sayesinde hücreler daha hızla yenilenir ve gerekli pH değeri sağlandığı için bağışıklık sistemi güçlenir.

Rainwater Su Arıtma Sistemleri sayesinde evinizde veya işyerinizde sağlıklı ve lezzetliyi suyun tadını çıkarmak ister misiniz? Ürünlerimizi incelemek ve detaylı bilgi almak için TIKLAYIN.